Wpis z mikrobloga

@bacanahali: @sowiq: @Bagiezta88: @Dziesion: znajomi pisali, że próbowali online, ale cała dostępna pula tych biletów była już zajęta. Za to w kolejce ponoć cała masa obcokrajowców po np. karty pobytu więc oni pewnie też dodatkowo zapychają dostępne miejsca. Cała wizyta finalnie zajęła im prawie 6 godzin...
@WR9100: Pule zajęte to już dawno przed wojną były po 1 fali covida, wprowadzili ich ten śmieszny system rejestracji u mnie też nie było wolnych terminów do 3 miesięcy w przód. Aż pewnego razu były tylko sprawdzałem regularnie i sobie poczekasz 3 miesiące, pójdziesz do urzędu i będzie pusto i panie w punktach do obsługi paszportowej będą się nudziły tak to u mnie wyglądało xD Mój kumpel przed covidem normalnie wbił
@WR9100: muszę wyrobić paszporty dzieciom i już od dwóch miesięcy poluję na numerek (°° wiem, że łatwiej w Wałbrzychu, bo dla siebie tam wyrabiałam, ale wiąże się to z urlopem i wycieczką całej rodziny. Dramat.
@jascen chyba łatwiej trafić w totka ;) a z tą 19 to chyba jakaś ściema, nieraz siedziałam od 18:45 i co chwila odświeżam i dupa, nic.
@WR9100 z tego co wiem obcokrajowcy mają inna pulę, mogę się mylić bo żona w tamtym roku składała papiery jako obcokrajowiec. Do tej pory czeka na kartę pobytu xD także i tak szybko im poszło... straszne w urzędzie wojewódzkim coś załatwiać. Ja 2 lata temu składałem w Wałbrzychu około 2 h z tego ponad 1,5 h w kolejce.
też bardzo sprawnie wyrobiłem dowód osobisty


@WR9100: dowód osobisty to urząd miasta (administracja samorządowa), a nie urząd wojewódzki (administracja rządowa), to kompletnie nie ma na nic przełożenia.
@bacanahali: What? Składałem wniosek w Wawie tydzień przed Świętami. Wszedłem z marszu do urzędu bez żadnych wirtualnych kolejek i numerków. Byłem jedynym petentem. Dziś dostałem info, że paszport do odbioru
@Magiel-19: poszedłem na Pradze - o czym wspominam wyżej - i było wszystko zajęte, więc mogłem wrócić do domu albo czekać 4h z nadzieja ze ktoś zapisany się nie zjawi, albo pod koniec dnia zostanie kilka minut, żeby mnie obsłużyć.
@WR9100: w Nowym Tomyslu wchodzisz o 8 rano bez żadnego umawiania i po 15 minutach wychodzisz ze złozonym wnioskiem. Polecam wiec pojechac do mniejszej miejscowosci