Wpis z mikrobloga

Egzorcyści i ich sympatycy tworzą coraz dłuższe i coraz bardziej szczegółowe listy zagrożeń duchowych. W jednej z takich list ks. Przemysław Sawa uznał za zagrożenie duchowe m.in. Kamasutrę, „Wojownicze Żółwie Ninja” czy muzykę The Beatles. Wzbudziło to zainteresowanie mediów, po czym sam autor się tłumaczył, że to materiały przygotowane „dla potrzeb wspólnoty” (Gość Niedzielny, 35/2013) i nie powinny być upublicznione w tej formie. Trudno o lepszy dowód na istnienie różnego nauczania dla wtajemniczonych i niewtajemniczonych.

Listy zagrożeń duchowych przypominają pytania z rachunku sumienia. Zamiast jednak skupiać się na moralnych aspektach życia, kierują uwagę wiernych na neutralne moralnie przedmioty (chińska porcelana) lub rzeczach, które prawdopodobnie w ogóle nie istnieją (gra „Totośmierć”). Na potrzeby filmu „Egzorcyzmy polskie” nagrałem modlitwę, na której ksiądz egzorcysta uwalniał ze zła znajdującego się na płytach CD i DVD. W kolejnej wersji zapewne pojawią się płyty Blu-Ray, pendrive’y, dyski SSD i karty SD. Idąc tym tropem można dopisywać nie tylko nowe rodzaje nośników, ale wymieniać ich klasę prędkości albo producenta.

#film #gry (patrzcie poniżej na screen z listy)

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

Będę tu publikował informacje, które udało mi się zgromadzić podczas prac nad filmem „Egzorcyzmy polskie”. Cały film będzie dostępny 14.01.2023 za darmo na kanale:
https://www.youtube.com/@egzorcyzmypolskie5074
pkostowski - Egzorcyści i ich sympatycy tworzą coraz dłuższe i coraz bardziej szczegó...

źródło: comment_1673326408Pqg4vLrmgABcW3UbgLFnkp.jpg

Pobierz
  • 57
@pkostowski: "Odyseja Kosmiczna 2000" "Powrót Jedi", "Gwiezdne Wojny".


Jeszcze żeby chociaż autor listy obejrzał te dzieła, albo chociaż miał o nich jakiekolwiek pojęcie, przecież nie ma filmu "Odyseja Kosmiczna 2000", tylko "2001", a żeby nie wiedzieć, że "Powrót Jedi" to część serii "Gwiezdne Wojny" to trzeba siedzieć pod kamieniem. Błędów jest pewnie więcej, ale to mi się q oczy rzuciło.
@JaMarian: no przecież w Painkillerze (a przynajmniej w jedynce i dodatku, bo w dalsze części nie grałem po negatywnych opiniach) masakruje się różnego autoramentu demony, by na samym końcu tłuc samego Lucyfera. Więc to trochę gra o koledze po fachu, coś jak Sierżant Bagieta streamujący L.A. Noire ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@pkostowski: już #!$%@?ąc od śmieszności tych egzorcystów to strasznie mnie wkurza jak on to zrobił na #!$%@? xD
Zamiast stworzyć jakaś tabele i wymienić konkretne powody dlaczego film jest "szkodliwy" duchowo to wypisuje jakieś tytuły bez ładu i składu, najpierw napisał "Gwiezdne Wojny" a potem wymienia jeszcze filmy tej serii z osobna, tak jakby nie miał pojęcia o czym pisze.
Wtedy z pewnością urobilby więcej alternatywnie mądrych
dlaczego normalni księża nie powiedzą tym odklejonym, że ci są debilami?


@najciemniej: 1. Niektórzy próbują, ale tych upominających zwykle później spotykają nieprzyjemności.
2. To nie tylko wina księży, ale i świeckich (w tym mnie), że pozwoliliśmy wykreować takie watpliwe elity w swoim środowisku.
3. "Odklejeni" księża przyciągają tłumy i gruby hajs.
to materiały przygotowane „dla potrzeb wspólnoty” (Gość Niedzielny, 35/2013) i nie powinny być upublicznione w tej formie. Trudno o lepszy dowód na istnienie różnego nauczania dla wtajemniczonych i niewtajemniczonych.


@pkostowski: moim zdaniem, to nie jest dowód. To dowód, że egzorcyści mogą się odkleić od rzeczywistości i we wszystkim widzieć "duchowe zagrożenie", a tym samym przekazywać ludziom neurotyczną religijność.
To, co powiedział o nauczaniu na potrzeby wewnętrzne, jest dla mnie jedynie jego
NieBendePrasowac - > to materiały przygotowane „dla potrzeb wspólnoty” (Gość Niedziel...

źródło: comment_1673349745GcbrSzk16IvdD4K6cjLZlt.jpg

Pobierz
W kościele katolickim nie ma czegoś takiego jak nauczanie dla wtajemniczonych i niewtajemniczonych na zasadzie jak w sekcie


@NieBendePrasowac: No właśnie rzecz w tym, że teoretycznie nie ma, a praktycznie jest. To, co wrzucam na mirko jest wycinkami z dłuższego tekstu do władz kościelnych.

W pełnym tekście, dokładnie tak samo jak Ty, podaję istnienie różnego nauczania dla wtajemniczonych i niewtajemniczonych jako wyznacznik sekty. Później argumentuję, że sposób działania egzorcystycznego półświatka jest