Wpis z mikrobloga

Egzorcyści i ich sympatycy tworzą coraz dłuższe i coraz bardziej szczegółowe listy zagrożeń duchowych. W jednej z takich list ks. Przemysław Sawa uznał za zagrożenie duchowe m.in. Kamasutrę, „Wojownicze Żółwie Ninja” czy muzykę The Beatles. Wzbudziło to zainteresowanie mediów, po czym sam autor się tłumaczył, że to materiały przygotowane „dla potrzeb wspólnoty” (Gość Niedzielny, 35/2013) i nie powinny być upublicznione w tej formie. Trudno o lepszy dowód na istnienie różnego nauczania dla wtajemniczonych i niewtajemniczonych.

Listy zagrożeń duchowych przypominają pytania z rachunku sumienia. Zamiast jednak skupiać się na moralnych aspektach życia, kierują uwagę wiernych na neutralne moralnie przedmioty (chińska porcelana) lub rzeczach, które prawdopodobnie w ogóle nie istnieją (gra „Totośmierć”). Na potrzeby filmu „Egzorcyzmy polskie” nagrałem modlitwę, na której ksiądz egzorcysta uwalniał ze zła znajdującego się na płytach CD i DVD. W kolejnej wersji zapewne pojawią się płyty Blu-Ray, pendrive’y, dyski SSD i karty SD. Idąc tym tropem można dopisywać nie tylko nowe rodzaje nośników, ale wymieniać ich klasę prędkości albo producenta.

#film #gry (patrzcie poniżej na screen z listy)

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

Będę tu publikował informacje, które udało mi się zgromadzić podczas prac nad filmem „Egzorcyzmy polskie”. Cały film będzie dostępny 14.01.2023 za darmo na kanale:
https://www.youtube.com/@egzorcyzmypolskie5074
pkostowski - Egzorcyści i ich sympatycy tworzą coraz dłuższe i coraz bardziej szczegó...

źródło: comment_1673326408Pqg4vLrmgABcW3UbgLFnkp.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
Gdyby ktoś był ciekawy, co na temat tego typu list mówi Biblia.


@ReceNaGloweKasztanie: Generalnie problem z rozbudowanym tekstem sprzed 2000 lat jest taki, że każdy może wyciągnąć dowolny fragment i argumentować dowolną tezę.

Wierzę, że Biblii jest uniwersalna mądrość. Nawet uważam, że generalnie trafnie przytaczasz te fragmenty w tym kontekście (chociaż nie znam tego tłumaczenia).

Jednocześnie mogę przytoczyć takie fragmenty tekstów św. Pawła, których używają zwolennicy takich list w celu uzasadnienia
  • Odpowiedz
lista zagrożeń duchowych księdza sawy


@pkostowski: Z ciekawości spojrzałem na dział "muzyka" bo tam zawsze są najlepsze jazdy, i to co znalazłem to nawet nie złoto; to czysta paltyna:

" Czy słuchasz następujących zespołów i wykonawców
indywidualnych (wprost lub pośrednio promują satanizm, okultyzm lub inne
obce kulty): The Rolling Stones, Black Sabbath, Sabbath Bloody Sabbath,
Slayer, Pink Floyd, Led Zeppelin (gitarzysta Jimmy Page jest zwolennikiem
doktryny Crowley’a), Little Richard,
  • Odpowiedz
Jednocześnie mogę przytoczyć takie fragmenty tekstów św. Pawła, których używają zwolennicy takich list w celu uzasadnienia swoich działań.


@pkostowski: poprosiłbym o podesłanie, jeśli znajdziesz chwilę. Moja wypowiedź też nie miała na celu dyskusji w świetle jakiejkolwiek denominacji/religii, tylko samej Biblii.
Biblia bardzo wyraźnie pisze: jeśli ktoś oddał życie Bogu to ma Ducha, o czym Biblia pisze praktycznie non-stop w NT.

Dla przykładu: w dziejach apostolskich widzimy, że nie robiono nic z
  • Odpowiedz
Na potrzeby filmu „Egzorcyzmy polskie” nagrałem modlitwę, na której ksiądz egzorcysta uwalniał ze zła znajdującego się na płytach CD i DVD


@pkostowski: no to musi się podszkolić, bo teraz szatan występuje głównie na winylach (w wersji retro), a przede wszystkim poprzez serwisy streamingowe - w myśl zasady "nie będziesz mieć niczego i będziesz opętany".
  • Odpowiedz
@ReceNaGloweKasztanie: Z pamięci, bo nie mam czasu inaczej.

Ze św. Pawła: "Wszystko badajcie, co szlachetne zachowujcie". Z naciskiem na BADAJCIE.

Z Ewangelii Marka rozległe fragmenty o szatanie. Przede wszystkim, że krąży jak lew patrząc, kogo pożreć. Z tego się tworzy podstaey do takiej psychotycznej duchowości.
  • Odpowiedz
"Wszystko badajcie, co szlachetne zachowujcie". Z naciskiem na BADAJCIE.

Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!


Słowo "Badajcie" w tym przekładzie to w oryginale greckie słowo "dokimazete", które oznacza: badać, próbować, udowodnić, wystawić na próbę.

Paweł pisze żeby badać wszystko przez Ducha, więc tym bardziej wskazuję na wolność i możliwości jakie mamy od Boga, jako każdy nawrócony człowiek. Nie czytaj co jakiś (niedoskonały, podlegający słabościom) człowiek
  • Odpowiedz
To nie moja interpretacja, tylko referuję punkt widzenia moich przeciwników


@pkostowski: szczerze mówiąc nie wiem po jakiej stronie stoisz w tej dyskusji, ani kto jest Twoim przeciwnikiem, chciałem po prostu podzielić się Słowem, bo sam przechodziłem etap słuchania różnych egzorcystów. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@djtartini1: Nie pamiętam już, to było jakieś 10 lat temu albo i dalej, napewno o paktofonice i utworze Jestem Bogiem i chyba o kaliber 44 też zachaczyl
  • Odpowiedz
@pkostowski: To jest o tyle ciekawa lista, że prawosławni i ikonografowie polecają większość chińskich bajek oprócz jakiś wyjątków, zwłaszcza studio Ghilibi jako niosący pozytywne wartości jako spójne z chrześcijaństwem. Tylko czepiają się zasadniczo kilku filmów takich jak Zielony Rycerz Disneya, ale tutaj scenarzystą ewidentnie była osoba również zainteresowana niezdrowo satanizmem jak te, które wymieniłeś.
  • Odpowiedz