Wpis z mikrobloga

Pytanie proste: co ile skakać aby był optimum zarobków i żeby CV nie wyglądało dziwacznie?
#programista15k

Co ile skaczecie?

  • <rok 7.8% (6)
  • co rok - dwa lata 35.1% (27)
  • 2-3 lata 46.8% (36)
  • >3 lata 10.4% (8)

Oddanych głosów: 77

  • 13
  • Odpowiedz
na początku szybciej a później wolniej aż dojdziesz...do sufitu


@proszebardzo2: Myślałem właśnie na odwrót na samym początku, żeby dopiero aplikować jak mam 2 lata komercyjnego w CV
  • Odpowiedz
@Urajah: to dobre podejście, może nie wyraziłem się jasno, na początku szybko tzn. po 1,5-2 latach a wolniej to 2-3 lata. Jak ktoś zmienia pracę po roku to zapytam się o to przy rekrutacji, a jak widzę poniżej roku to aż kłuje w oczy jak patrzę na CV.
  • Odpowiedz
@proszebardzo2:

Jak ktoś zmienia pracę po roku to zapytam się o to przy rekrutacji

I na jaką odpowiedź liczysz? :) Przecież każdy będzie nawijał makaron na uszy o braku rozwoju itd.
  • Odpowiedz
@Urajah: Zależy gdzie chcesz pracować. W dobrych firmach nie chcą raczej brać kogoś kto skacze z miejsca w miejsce bo trzeba zapłacić za sprzęt i czas poświęcony na wdrożenia/szkolenia nowego pracownika, a jak taki zniknie po pół roku kiedy tyle albo i dłużej trzeba się wgryzać w projekt to nie będzie z tego wartości dla firmy. Na początku dobrze załapać się gdziekolwiek ale robić i uczyć się tego co się lubi,
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: nie można stale liczyć na 10% co pół roku. Jak by to było realne to bym teraz zarabiał 50k brutto na UoP. Trzeba wiedzieć ile się jest wart, ile dają w firmie, ile dają poza firmą. Jak czuję, że mam mało w porównaniu do innych to zbieram argumenty i idę. Jak uważam, że nie mogę dostać tyle ile jestem wart to idę na rozmowę kwalifikacyjną gdzieś indziej, wracam i mówię,
  • Odpowiedz