Wpis z mikrobloga

Słychać u mnie w bravo dziwny dźwięk. Sprawdziłem uszczelki i to nie to, raczej wykluczam opony. Dźwięk jaki można usłyszeć przypomina świst albo tarcie metal o metal, może coś podobnego do ocierania klocków o tarcze.
Słychać raczej podczas jazdy powyżej 40 km/h. Na luzie, podczas wcisnietego sprzęgła, przy normalnej jeździe i przy ujmowaniu gazu. Przy dodawaniu gazu wydaje się że słychać mniej. Ktoś coś wie na ten temat?
#fiat #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
Słychać raczej podczas jazdy powyżej 40 km/h. Na luzie, podczas wcisnietego sprzęgła, przy normalnej jeździe i przy ujmowaniu gazu. Przy dodawaniu gazu wydaje się że słychać mniej.


@jordano: trochę niejasno opisałeś.
bo albo łożysko, albo docisk.
doprecyzuj objawy xD
  • Odpowiedz
@jordano: Spróbuj zlokalizować mniej wiecej skąd dochodzi dźwięk, skup się na tym miejscu i szukaj tam. Podnieś auto, zakręć kołem, szarpnij kołem w lewo prawo. A jak nie to udaj się do mechanika
  • Odpowiedz
powyżej 40 km/h. Na luzie, podczas wcisnietego sprzęgła, przy normalnej jeździe i przy ujmowaniu gazu. Przy dodawaniu gazu wy


@dos_badass: ani to gwizd, ani szum, bardziej świst XD nie za głośny, jeśli włącze radio to zagłusza. Cieżko opisać
  • Odpowiedz
ani to gwizd, ani szum, bardziej świst XD nie za głośny, jeśli włącze radio to zagłusza. Cieżko opisać


@jordano: no też mam m32, ona może dawać efekt dzwięk #!$%@? łożyska w kole.
Szkoda cię, dobry był z ciebie herbatnik. Mógłeś jeszcze pożyć...
xD
no i chodziło mi o warunki, w których to się dzieje.
tzn na postoju na luzie przy dodawaniu odejmowania gazu, czy to raczej podczas toczenia, jazdy?
  • Odpowiedz
Słychać raczej podczas jazdy powyżej 40 km/h. Na luzie, podczas wcisnietego sprzęgła, przy normalnej jeździe i przy ujmowaniu gazu. Przy dodawaniu gazu wydaje się że słychac mniej
  • Odpowiedz