Wpis z mikrobloga

Mój ulubiony dostawca informacji, który już wiele przewidział, a jego słowa na długo przed okazywały się prawdą, czyli szef wywiadu wojskowego Ukrainy, Budanov twierdzi że najbliższe 6 miesiecy bedzie "najbardziej gorace" a Ukraina wygra ten konflikt w tym roku.

Od siebie dodam że jak dla mnie, administracja Bidena rowniez chce to zakonczyc w tym roku, a ze Putin udaje nieugietego, zachod zacznie wysylac sprzet ktory po prostu da im wygrana.

A dlaczego USA chce to konczyc w tym roku? Bo w przyszlym sa wybory, a to co sie obecnie dzieje jest obciazeniem dla Bidena, i paliwem dla jego przeciwnikow. Czas wiec konczyc, pokazac sukces, i zgasic paliwo dla przeciwnikow.

Caly wywiad tutaj.
#rosja #ukraina #wojna
  • 32
A dlaczego USA chce to konczyc w tym roku? Bo w przyszlym sa wybory, a to co sie obecnie dzieje jest obciazeniem dla Bidena, i paliwem dla jego przeciwnikow. Czas wiec konczyc, pokazac sukces, i zgasic paliwo dla przeciwnikow.


@RafDan: W pewnym momencie wajcha się przerzuciła na "USA nie pozwoli Ukrainie przegrać" i klamka zapadła. Abramsy zaczęły spływać do europy i Polska dostała prawo utworzenia między morza.
@RafDan: No zarówno te prezydenckie jak i mid term są bardzo ważne, ale do tych najbliższych wyborów są jeszcze 22 miesiące. Więc skoro odbywają się one co 24 miesiące to mógłbyś w dowolnym momencie użyć argumentu o wyborach w USA
@szwedes: Nie, bo ja się odnoszę do wyborów prezydenckich które są co 4 lata, i to są najważniejsze wybory w USA. Do tego Ty piszesz jakby wybory wygrywałoby się na miesiąc przed - a wcale tak nie jest. Jest to proces, na który w głównej mierze składa się to, jak się żyje danemu człowiekowi - dobrze to głosuje na obecnego źle to na jego rywala. Dlatego USA musi zakończyć ten konflikt
@szwedes: Absolutnie nie mam takiego zamiaru. Możesz śmiało twierdzić że Biden nie robi żadnych ruchów które miałyby zakończyć wojnę przed wyborami w przyszłym roku.
@RafDan: Oczywiste jest, że im dłużej ta wojna trwa tym gorzej dla Bidena, ale nikt tam nie wycyzelował pokonania Rosji na 2023 bo tak pasuje dla kampanii wyborczej
@szwedes: Również mnie nie przekonasz, że Biden i jego administracja nie patrzy na kalendarz z wyborami i na jego podstawie nie planuje dokręcania sruby aby konczyc konflikt ktory jest im nie na reke z politycznego punktu widzenia przed wyborami.