Wpis z mikrobloga

@gejuszmapkt: Leopard w wersji 2A4 będzie lepszy niż wszystko czego obecnie używa Ukraina, ale ogółem to nic specjalnego w porównaniu do T-90M, czy T-80BVM. Sporą zaletą jest doskonała mobilność, w tym duża prędkość max na wstecznym.
@wjtk123: Ale mówimy o T-90M który w środku ma T-72 ver China czy prawdziwym T-90M? ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jak dla mnie pierwsze szlaki zostały otwarte, logistyka będzie musiała udźwignąć rozmieszczenie tych czołgów i ich zaopatrzenie, w przyszłości może to pomóc przy większej ilości jeśli dostaną.

Na mocno osłabioną/poturbowaną Rosję, która straciła większość dobrych czołgów, to Leo 2A4 będzie jak znalazł.
@Vixay: Mam na myśli oczywiście oryginał :). Generalnie masz rację, wszelkie T-62, T-72B, czy T-80BV będą przez Leopardy miażdżone, ale sporo osób może się rozczarować, gdy okaże się, że nowsze rosyjskie czołgi albo ppk mogą przebijać frontalny pancerz. Termowizja na poziomie z lat 80/90 też może być bolączką, chyba, że na szybko będzie montowane coś nowego.

Może Wolski pokusi się o jakąś głębszą analizę, to akurat jego specjalizacja.
@wjtk123: Termowizja z Abramsów z lat 80 mieliła T-72 miło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co prawda wersje eksportowe, ale nie powinno być zbyt "dużej" różnicy.

Ciekawe kto dostanie te 14 czołgów w swoje łapska, jak doświadczeni będą operatorzy, czy szkolenie się skończyło, czy dopiero zaczęło itd. itp. Z tą informacją jest więcej pytań, ale idzie to w dobrym kierunku.
@gejuszmapkt: to zalezy czy dojda do linii walki, walk czołg vs czołg i tak nie ma wiele. jeszcze kwestia wyszkolenia na szybko. Lokalnie moglyby pomoc, ale znacznych sukcesow terenowych z tego pewnie nie byloby, bor osjanie maja duże nasycenie linii obronych,
@Vixay: Chociaż i taki tekst znalazłem - Piszą, że jednostki Sił Zbrojnych RF wybiły resztki Sił Zbrojnych Ukrainy z Krasnej Góry, weszły do Błagodatnoje i Paraskowiewki, ale mało wiarygodne.
@Vixay: Ostatni wpis od kacapów jest taki - W rejonie Krasnej Góry i Paraskoviewki rosyjscy spadochroniarze kontynuują ofensywę z Podgorodnego. Siły Powietrzne oczyszczają tereny przyległe z jednostek ukraińskich. Spadochroniarze nie przejęli jeszcze pełnej kontroli nad osadami. Spadochroniarze to VDV.