Wpis z mikrobloga

Czy warto kupić łóżko z Bodzio? Jestem zmęczony poszukiwaniami w sklepach. U Bodzia czas oczekiwania 6 dni - super, ale czy jakość też będzie ok? Widzę, że niewielki wybór tkanin. Takie łóżko jest fajne? Link:LINK

#bodzio #meble #lozko #pytanie #pytaniedoeksperta #zakupy #mieszkanie
CalibraTeam - Czy warto kupić łóżko z Bodzio? Jestem zmęczony poszukiwaniami w sklepa...

źródło: comment_16735472195BIJo4RVce0ZQbGNV4xdVb.jpg

Pobierz

Czy warto kupić łóżko z Bodzio?

  • Bodzio to gówno dla staruchów 36.1% (13)
  • Kup, bardzo dobre meble 33.3% (12)
  • Nie kupuj, scheiße 30.6% (11)

Oddanych głosów: 36

  • 18
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Jak chcesz mieć porządne łóżko to tylko lite drewno albo metal.Po zdjęciach na stronie Bodzia ciężko to sprawdzić ale chyba cała konstrukcja trzyma się na tych płytach drewno podobnych a takie konstrukcje często sprawiają problemy.W Ikea z takich tapicerowanych jest GLADSTAD,SLATTUM i cała rama jest z metalu tylko te obicia z materiałem są z jakiejś płyty wiórowej.Z drewnianych ikejowskich jest Tarva i można sobie pomalować na dowolny kolor albo dać
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Pod tą tapicerką najprawdopodobniej jest zwykła płyta wiórowa ale bardzo dużo daje to że przez środek idzie jedna płyta która to wszystko usztywnia i pewnie też bierze na siebie część obciążenia.
Może nie będzie źle.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Wiem, że stare, ale prędzej czy później ktoś przeczyta, tak jak i ja w tym momencie.
Wyjeździłem się w tym tygodniu po kilkunastu sklepach właśnie za prostym łóżkiem bez szuflad, bez zagłówka w rozmiarze 90x200. Odwiedziłem m.in jysk, abra, agatameble, brw, halmar + kilka lokalnych sklepów z meblami głównie z halmara i forte. MIałem jechać do Ikei, ale jak zobaczyłem ich ofertę na stronie to stwierdziłem, że szkoda zachodu, bo
  • Odpowiedz
@Tiab: Jest całkiem OK, ale ma trochę wad. Jak stoi na dywanie to robi w nim dziury, a na samej podłodze się ślizga jak się przekręca w nocy. No i od samego początku zdarza się, że coś tam zaskrzypi czasem. Gdybym teraz kupował to bym raczej wolał dołożyć i zamówić łóżko z solidnego drewna u jakiegoś stolarza, który się zna na robocie. Chyba najbardziej się opłaca, bo w tych sieciówkach wszystko
  • Odpowiedz
  • 0
I jak po czasie opinia?


@Tiab: mam łóżko bodzio sawona zielone 120cm, wszystko jest ok, jedynie jak się podniesie stelaż i zamknie to przy pierwszym położeniu się słychać pojedyczny stuk (musi się ułożyć po otwarciu) nie ma żadnego skrzypienia, u mnie się nie przesuwa bo od początku podkleiłem nóżki. Szczerze to niczego więcej od łóżka nie potrzebuję, jest takie jak być powinno i tyle, nie śmierdziało materiałami od nowości tak jak
  • Odpowiedz
  • 0
podkleiłeś czymś z zestawu czy sam coś robiłeś?


@Tiab: w zestawie chyba nic nie było do podklejenia nóżek, ja użyłem zwykły filc z klejem (są dostępne w marketach takie arkusze, jeden arkusz = jedna nóżka bo one są dość duże). Prawdopodobnie bez podklejania łóżko też nie będzie się przesuwać bo jest ciężkie.
  • Odpowiedz
  • 0
A jak z transportem w ilu paczkach przyjeżdża?


@Tiab: dokładnie nie pamiętam, ale co najmniej 2 paczki- w jednej na pewno było samo wezgłowie, pewnie to się może różnic w zależności od wielkości łóżka
  • Odpowiedz
@CalibraTeam Chodzilo mi czy problematycznie z wnoszeniem bo nie da się kupić dostawy z wniesieniem a to nie dla mnie tylko dla osoby szukane i nie wiem ile musi osób mieć
  • Odpowiedz
@Tiab ja kupowałem w punkcie bodzia od ręki i w moim przypadku czyli łóżko 200x90cm pamiętam były 2-3 dość lekkie paczki max 20-30kg jedna.

Z wniesieniem 2 osoby dadzą sobie radę bez problemu, ja sam wnosiłem na 2 piętro, a do silnych raczej nie należę xD

Ze złożeniem też raczej problemu nie było, ale trzeba było trochę wkrętarką pokręcić i trochę się posiłować ze stelażem.
  • Odpowiedz