Wpis z mikrobloga

Jak ludzie ogarniaja samemu zycie przeciez to ciezkie bardzo. Na przyklad ktos jedzie sam do wielkiego miasta gdzie nigdy nie byl, szuka pracy skazany wylacznie na siebie. Jak poznac wtedy kogos nie mowiac o dziewczynie. Tyle stresu
#przegryw
  • 31
  • Odpowiedz
@Scarface83: w wieku 23 lat pojechałem sam do Warszawy i przez pierwszy miesiąc spałem w samochodzie, bo nawet nie miałem kasy na wynajem (w marcu). później się wszystko samo potoczyło, poznałem masę ludzi. dasz radę.
  • Odpowiedz
@Scarface83: dla mnie szokujace bylo jak kuzyn polecial w wieku 16 lat na islandie, zeby ją zwiedzić. Przeszedł sobie wyspe z buta, a gdzie sie dalo to na stopa, poznal jakis tam ludzi co powiedzieli mu, ze jak skonczy szkole to ma przyleciec oni mu pomoga z noclegiem i praca. No i polecial w wieku 20 lat i tam ulozyl sobie zycie.
  • Odpowiedz
@Scarface83: w obecnych czasach to nie jest trudne, jeżeli masz kasę by przeżyć miesiąc dwa i już masz pracę bo załatwiłeś sobie wcześniej przez internet, to w zasadzie już masz wszystko, by sobie żyć w takim mieście. A co do poznawania ludzi? No cóż: że praca, studia, zajęcia poza pracą, tinder czy też zagadanie na ulicy dla odważnych. Tak naprawdę, będziesz robił to wszystko byleby nie siedzieć samemu w domu.
  • Odpowiedz
@Scarface83:

Zamiast myśleć o wszystkim na raz, nazywają pojedyncze problemy i je rozwiązują. Jak to sobie rozłożysz na składniki pierwsze to jest łatwe, bo przecież ludzie z IQ80 też jakoś funkcjonują na co dzień. Posiadając smartfon podłączony do internetu masz dostęp do wszelkich informacji potrzebnych do przeżycia.
  • Odpowiedz
Wiza working holiday, póki co Auckland bo tu miałem bezpośredni lot z Vancouver (w Kanadzie byłem rok na IEC).
Mam już ogarnięte konto w banku, czekam jeszcze na numer podatkowy i jak go dostanę to będę szukał pracy gdziekolwiek ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Scarface83: wiesz jak? Nie ogarniają. Mają zawsze wsparcie innych, a potem gaslightują i karmią swoje ego kłamiąc, że sami do wszystkiego doszli. Tak jak inne ścierwa ci już odpowiedziały, sam widzisz, że próbują karmić swoje ego dając ci "rady", które mają poniżyć twoją wartość i przedstawić nich jako tych co się znają i są lepsi od ciebie w ich mniemaniu. Normiki to roboty.
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie jak 19 latkowie przyjeżdżają z jakiejś wiochy do warszawki na studia i sobie muszą sami radzić.

Dla mnie to byłoby za dużo


@Gilboa: naprawdę?
Zadzwonienie do akademika i zarezerwowanie miejsca oraz kupno jedzenia w Biedronce a potem siedzenie w akademiku to za dużo?

Wiesz co to jest dużo?
Gdy masz 8 lat i umiera ci mama. I mieszkasz z ojcem i rodzeństwem w wynajmowanym mieszkaniu.
Przychodzi 1 stycznia 1939r.
  • Odpowiedz
@Lesny_Boruta: no typ jest na maxa wygrywem. Pomijając dobry wygląd to z charakteru jest bardzo pewny siebie, bardzo komunikatywny, ambitny i pelno innych pozytywnych cech. Teraz ma 25 lat, robi w korpo gdzie lata po świecie jako ktos w stylu przedstawiciela handlowego. W listopadzie bawil się dwa tygodnie na koszt firmy w nowym jorku. Życie troche jak z filmu.
On uważa, że każdy tak może i poza skłonnością do ryzyka nic
  • Odpowiedz
@Uqes: ciekawa historia jak tego dokonales ? Aplikujesz przykladowo na wize do kanady i co dalej? Na miejscu szukasz pracy ? Powiedzmy nie wiem jakis magazyn xD mozesz na priv pisac jak chcesz
  • Odpowiedz