Wpis z mikrobloga

@Kodzirasek to że nie mogą zrobić sobie skrobanki sprawia że nie chcą mieć dzieci w ogóle xD

Jakby do Polski przyjechało pół miliona dupiastych latynosek i pół miliona drobniutkich azjatek to p0lki zrobiłyby komanda ośmieszające Polaków chcących założyć normalne rodziny
@Kodzirasek
Rozkmina jest słuszna, ale pytanie źle sformułowane. Powinno brzmieć - dlaczego tacy ludzie nie mnożą się jak króliki? Odpowiedz nie jest jednoznaczna, ale jedna z przyczyn może być fakt, że mając duży majątek masz wiele opcji spędzania czasu. Posiadanie dzieci redukuje twoje opcje do absolutnego minimum, bo przez kilkanaście lat będzie na tobie ciążył obowiązek opieki nad twoim dzieckiem.
@Kodzirasek: nie No za wrzucenie muchy to powinien być od razu ban, przecież ona jest głupsza od buta a te jej wywody są tylko po to aby zrobić jej dobrze nigdy nie patrzy na ogół, wielka feministka która walczy o prawa kobiet ale tylko wykształconych w jej wieku itp, tfu na nią, jakby nie dawała dupy reżyserom to już by nikt o tej starej babie nie pamiętał
to że nie mogą zrobić sobie skrobanki sprawia że nie chcą mieć dzieci w ogóle xD


@Sprus: to nie jest ani trochę zabawne, po prostu tego nie rozumiesz. Przykład z perspektywy mężczyzny.

Mam już dzieci. Stać mnie na więcej. Jestem jeszcze młody, życiowa partnerka również, choć już optymalny okres na zajście w ciążę ma prawdopodobnie za sobą.

Zdecydowanie bezpieczniej czułbym się w sytuacji, gdybym miał pewność, że zagrażającą jej życiu lub
@Mortas: to znaczy tylko tyle że to nie jedyny powód. Poza tym nie ma co porównywać innych narodów gdzie rzeczywistość m.in. ekonomiczna i kulturowa jest inna.
Świadoma część społeczeństwa bierze pod uwagę problemy z aborcją podczas planowania potomstwa.
@KrzLis

Zdecydowanie bezpieczniej czułbym się w sytuacji, gdybym miał pewność, że zagrażającą jej życiu lub zdrowiu ciążę będzie można bezpiecznie, legalnie, bez problemu, bez błagania, bez przekupienia lekarza. Że nikt nie będzie wydziwiał, zasłaniał się klauzulą spier--lenia, odsyłał do innego szpitala. I że tak samo będziemy mogli postąpić w przypadku, gdyby płód miał nieodwracalne uszkodzenia.

Gdy tego nie ma, osobiście nie chciałbym ryzykować śmierci mojej partnerki życiowej, albo obciążenia naszej rodziny do
Po 1 - zapraszam na wycieczkę do Czech, Słowacji i tam można to zrobić od ręki bez tłumaczenia się


@Sprus: no, zwłaszcza można było w czasie lockdownu...

Ale widzę, że masz mózg zaczadzony mizoginią, więc szkoda mojego czasu.
@KrzLis mizoginia bo oczekuje równych praw?

Skoro tak podchodzisz do tematu to ty masz mózg zaczadzony szowinizmem w którym to mężczyzna ma być na łasce i niełasce kobiety i ma ponosić odpowiedzialność również nie swoich wyborów.

Dla porządku...

Nie mam nic przeciwko skrobance na życzenie, ale chce mieć prawo do prawnego zrzeczenia się praw i obowiązków wobec dziecka tak jak kobieta ma takie prawo nawet po urodzeniu się dziecka bez pytania faceta
Zdecydowanie bezpieczniej czułbym się w sytuacji, gdybym miał pewność, że zagrażającą jej życiu lub zdrowiu ciążę będzie można bezpiecznie, legalnie, bez problemu, bez błagania, bez przekupienia lekarza. Że nikt nie będzie wydziwiał, zasłaniał się klauzulą spier--lenia, odsyłał do innego szpitala. I że tak samo będziemy mogli postąpić w przypadku, gdyby płód miał nieodwracalne uszkodzenia.

Gdy tego nie ma, osobiście nie chciałbym ryzykować śmierci mojej partnerki życiowej, albo obciążenia naszej rodziny do końca