Wpis z mikrobloga

@nicspecjalnego Wspomnienia gracza giełdowego i Psychologia giełdy. Inteligentnego inwestora Grahama nie polecam, jak dla mnie za ciężkie, zbyt techniczne i nudne. Ciągłe pitolenie o cyferkach na przemian z tabelkami. Odpadłem po ~200 stronach. No ale może jestem za mało inteligentny ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nicspecjalnego:
'Czarny Łabędź' Taleba
'Pułapki myślenia: O myśleniu szybkim i wolnym' Kahneman
'Wiek paradoksów' Hatalska - to właśnie czytam, uczta intelektualna.
'Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat' Jason Hickel - eko lewacka, ale daje do myślenia. Ja czytałem w ramach wyjścia że strefy komfortu i poszerzenia horyzontów.
'Sapiens. Od zwierząt do ludzi' Harari
'Homo deus. Krótka historia jutra' Harari
'XXI lekcji na XXI wiek' Harari
  • Odpowiedz
@Kozikiewicz: od pewnego czasu na lubimyczytac w przypadku niektorych pozycji jest wysyp kont ktore ocenily kilka ksiazek, maja generyczne nazwy, zablokowane profile itd... rekordzista mial 1100 ocen 10/10. Takze uwazlabym :p
  • Odpowiedz
@KubaGuziq: Dzięki za ostrzeżenie, jednak jeśli chodzi o tę pozycję to mam fo niej pełne zaufanie. Jest to bestseller, a autor, Sebastian Podsiadło, to znany i ceniony w wielu środowiskach expert do spraw biznesu, psychologii i relacji-męskich z wieloletnim doświadczeniem w każdej z tych dziedzin. Mówiąc szczerze to znając z innych źródeł wartość, jaką Sebastian daje na rynek zdziwiony jestem, że ocena jest aż tak niska i nie jest okrągłym 10/10,
  • Odpowiedz