Wpis z mikrobloga

@Hans_Kropson: Ja właśnie będę startował w kwietniowych Mistrzostwa Polski Amatorów i zastanawiam się do jakiej grupy rankingowej się zapisać, ale chyba elo fide 1300-1700
  • Odpowiedz
@RaghNaarRoog: Przydział jest na podstawie rankingu FIDE, ale można wziąć udział w wyższej grupie. Ja nie mam rankingu i mógłbym grać w grupie do 1300, ale nie chce tam xd
  • Odpowiedz
Ja właśnie będę startował w kwietniowych Mistrzostwa Polski Amatorów i zastanawiam się do jakiej grupy rankingowej się zapisać, ale chyba elo fide 1300-1700


@Re_mi: A jakie masz doświadczenie w turniejach z tempem 90+30?
Jakie masz oczekiwania wobec turnieju?
Chcesz sobie zagrać i powalczyć o nagrody czy sprawdzić swoje umiejętności i walczyć z lepszymi zawodnikami? :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Futyporyt27: Generalnie to zamierzam spędzić tam dobrze czas, pewnie nawet gdzieś w środku turnieju wezmę pauzę (0.5 pkt, bez gry) i przejść się w góry. Co do doświadczenia w grze na żywo to go nie mam, nigdy nie zapisywałem przebiegu partii itd. Co do samych oczekiwań to chciałbym pograć z przeciwnikami o podobnym poziomie, a przy tym powalczyć o zwycięstwo. Przed sobą mam naukę matowania gońcem i skoczkiem, dwoma gońcami i
  • Odpowiedz
Jak się ma ranking na lichess i chess.com do rankingu FIDE?


@Re_mi: Ogólnie jest to kwiestia bardzo indywidualna i ciężko porównywać te rankingi, zwłaszcza z FIDE.
Pamiętaj również, że rapid online i 90+30 na żywo to zupełnie dwie różne dyscypliny szachowe. ;)

Jak nie chcesz grać w grupie poniżej 1300 to nie graj w niej, jeżeli organizator daje możliwość grać w lepszej grupie to śmiało się zapisuj :D
  • Odpowiedz