Wpis z mikrobloga

A pamiętacie, był kiedyś taki genialny komunikator, z którego wszyscy korzystali. Nazywał się #gadugadu - tak z 15 lat temu każdy go miał. Ja do tej pory pamietam swój numer. I on był genialny, ale w pewnym momencie twórcy postanowili poprawić jego wyglad. Z małego, prostego okienka z kontaktami i drugiego z rozmowa zaczął rosnąć coraz bardziej. Twórcy nie słuchali użytkowników i nadal zmiany szły w złym kierunku. Tak tylko wspominam, ze było cos takiego. I przypadkiem otaguje #wykop20 #wykop
  • 68
@Pesa_elf
piątka, ja też mam. Udało mi się nawet znaleźć w starych plikach jakąś listę kontaktów i zaimportować do aplikacji. Ale wszystkie kontakty są już offline ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rolfik_r1: gadu gadu umarnął przez messangery i facebooki a nie przez wygląd. Ja tam się w gimnazjum nie logowałem przez rok czasu i nigdy bym tego nie zrobił gdyby koleżanka mi nie powiedziała że mam od roku czasu ten sam opis bożonarodzeniowy.
Zalogowałem się ostatni raz i usunąłem, w momencie w którym wszyscy rozmawiali ze sobą na facebooku bo więcej znajomych po co był gadu gadu? Z tego co słyszałem tylko
@rolfik_r1: gadu gadu miało super aplikacje na androida, niestety komunikator nie radził sobie z obrazkami i usuwał stare wiadomości. Pod tym względem lepszy był facebook który go wyparł.
weźcie pod uwagę, że gg utrzymywało się tylko z reklam, dlatego musiało ich być dużo, utrzymanie całej infrastruktury i obsługi tego swoje kosztuje.

fb z messengerem postawiło na model biznesowy polegający na szpiegowaniu i sprzedawaniu danych na prawo i lewo. jak widać przyjęło się, i dlatego nie musieli tak szaleć z reklamami.