Wpis z mikrobloga

zajebiście zaczyna się te nowe życie w berlinie, dla zwykłego polaka tylko po liceum z dobrym angielskim i komunikatywnym niemieckim nie ma nigdzie prostej roboty, wysyłałem cv na kase czy do sklepów odzieżowych, nawet na wykładacza asortymentu w lidlach czy kauflandach albo na magazyn to spotykam sie z zerową reakcją albo po pierwszej pogadance w biurze potem odmawiają, czasami mam wrażenie że tutaj chcą od ciebie #!$%@? wie jakich papierów najlepiej po cambridge albo harvard żeby łaskawie pracować na KASIE albo innej robocie, w Polsce wygląda to o wiele prościej i jak chcesz pracować to dostaniesz taką pracę nawet bez doświadczenia, próbuje sam szukać no ale kiepsko to wychodzi a hajs powoli sie zaczyna kończyć, jak tak dłużej będzie to #!$%@? ten berlin i wracam do polski #berlin #niemcy #zalesie #pracbaza
  • 19
  • Odpowiedz
Bez smieszkowania (ehhh) , to odzew zazwyczaj jest po 2-4 dniach od wysłania Cv. Przynajmniej ja mam takie doświadczenie. Poza tym w tym Berlinie to jest mnóstwo pracy , dziwne ze nikt cię jeszcze nie porwał żebyś u niego robił..
Masz Cv po niemiecku napisane ?
A w ostateczności zgłoś się do JobCenter
  • Odpowiedz
@LostSmoker: na razie próbuje sam szukać pracy bez jobcenter ale widzę nie będę miał wyboru jak tak dalej będzie, myślałem że będzie wiele łatwiej załapać sie do jakiejś prostej roboty a cv powysyłałem już od groma, i jest po niemiecku bo dziewczyna niemka pomagała, ehhh
  • Odpowiedz
@lubiepepsi2137: Pytanie czy ten komunikatywny to komunikatywny czy taki sobie.
Po pierwsze musisz sobie skrecic dobra bajere i nawijanie makaronu na uszy,
Po drugie - mysle ze jesli jezyk nie jest do konca komunikatywny, ale na tyle zeby sie "dogadac" to nie celuj w sklepy czy biura. Tam moga wyjsc z zalozenia ze mozesz sobie nie poradzic w bardziej skomplikowanych sytuacjach.
Po trzecie - skoro nie masz innych atutow to wykorzystaj
  • Odpowiedz
  • 0
@NexciaK
stary, ja próbuje wszystkiego i nawet bym wziął ten magazyn, ale różnica jest taka że ty masz numer a ja nie i musze sie przekopywać przez wszystkie oferty, i cie zdziwie ale na magazyn nawet jak składałem podania to #!$%@? odrzucali, nie wiem może aż tyle chętnych jest żeby robić tam
  • Odpowiedz
  • 0
@LostSmoker
o ludzie wybacz, zawsze miałem odblokowane i bez problemu dało radę wysyłać, teraz z nowym wypokiem coś pozmieniali i musiałem jeszcze raz odblokować, teraz już powinno być ok, to czekam na pw szanowny panie bo naprawdę mi zależy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz