Wpis z mikrobloga

W grudniu przedłużyłem umowę z #vectra na dwa lata, a dzisiaj dostaję maila, że waloryzują umowę z powodu inflacji i będę płacił wyższy abonament. Co więcej, twierdzą, że nie stanowi to zmiany warunków umowy i nie daje powodu do rozwiązania umowy. Jakim cudem zmiana opłaty nie jest zmianą warunków umowy?
Zmiana niby tylko o 14%, więc niedużo, ale chodzi o sam fakt takiego działania.

Właśnie na @Wirtualnemedia_pl przeczytałem, że:

Klienci byli informowani o zapisach w umowach umożliwiających waloryzację opłat podczas podpisywania nowych lub zmiany aktualnych umów z Vectra - wyjaśnia Vectra.


Otóż, kurde, nie. Nikt podczas przedłużania umowy nie zająknął się nawet słowem, że istnieje jakaś możliwość waloryzacji opłaty w trakcie trwania umowy. Co to ma w ogóle znaczyć? Zmieniają opłatę w trakcie trwania umowy i twierdzą, że tak po prostu mogą? Jaką mam gwarancję, że za pół roku nie zmienią abonamentu o 200%, bo tak?

#prawo #pytanie #internet
  • 50
Na ten moment dwie sprawy:

1. Pracowniczka, omawiając ze mną umowę, nie wspomniała o takich zapisach.

2. Nie wiem, czy takie zapisy są zgodne z prawem.


@Majku_: Są zgodne z prawem i wiele podmiotów je stosuje.
Twoja wina że podpisałeś bez czytania. Nie do udowodnienia że nie powiedziała ci o tym punkcie, chyba że zadzwonisz i zapytasz dlaczego nie powiedziała i jak się przyzna że zapomniała to powód do rozwiązania z
@Majku_
kolego, UOKiK jak najbardziej przyjmie zgłoszenie bo to narażanie zbiorowego interesu klientów. sam ich (multimedię) kilka lat temu zgłosiłem i zrobili postępowanie i dostali karę (nawet pisałem o tym na wykopie).
ale z tym że UOKiK już prowadzi postępowanie w tej sprawie, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby dolać oliwy do ognia.
a jak? a no tak że wg zestawienia gus inflacja w zakresie cen za opłaty radiowo telewizyjne chyba
@Benzen
gdybyś przeczytał cały wątek, to byś wiedział, że taki zapis byłz nawet wrzuciłem cytat ( ͡º ͜ʖ͡º)
ale jak się nie czyta, a wrzuca memy o nieczytaniu, to potem tak wychodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)
@aga_sl: Z pewnością nie jest tak samo, bo z tego co wiem w przypadku Orange i egzekwowania zapisu klauzuli waloryzacyjnej Klientom posiadającym umowy na czas określony przysługuje prawo wypowiedzenia umowy bez konsekwencji z tego tytułu. Ponadto co warte zauważenia w przypadku Orange ten zapis został wprowadzony w umowach bodajże w połowie zeszłego roku i mimo to, do tej pory Orange nie zdecydował się na egzekwowania go i podnoszenia opłat. Również szczerze