Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór piwowarzy!
Mam w fermentorze od 12 dni milk stouta. Blg po gotowaniu 15,3. Zmierzyłem teraz i jest 10,9. Piwo fermentuje w 17-18 stopniach na s 04. Martwię się, że mało odfermemtowało. Dałem 250g laktozy na 21 litrów piwa. Blg już nie spada od 3 dni. Butelkować? Zadać gęstwy? Boję się granatów, to moja dopiero 9 warka i pierwszy milk. Co radzicie Mirki?
#piwowarstwo
  • 8
@Juzef_z_Ortografu: w tej temperaturze to trzymaj miesiąc a najlepiej podnieś mu na tydzień do 20 stopni. Drożdże suche czy gęstwa była zadana ? wg mnie to musi zejść sporo niżej. Robiłem na S-04 dużo piw i zawsze schodziły do 2-3 czasem mocne do 4-5.
No właśnie wczoraj zaczalem zwiekszac temperaturę, mam nadzieję że to pomoże. Zadałem suche. Dzięki za odpowiedź, juz wiem co robic. Mi na s04 tez zawsze do 2-3 blg schodzilo, ale piwo bylo w 20 stopniach, pierwszy raz robie w tak niskiej temperaturze.
@Juzef_z_Ortografu: mierzysz ekstrakt w młodym piwie, którego jednostką jest blg.
Myślałem że może refraktometrem, bo on w odfermentowanym bardzo przekłamuje. Ale jak bojką mierzysz to najwyraźniej wolno fermentuje. Więc tak jak wcześniej pisali, trzeba podnieść temperaturę.
@Juzef_z_Ortografu: Dwa tygodnie fermentacji na ponad 15Blg to moim zdaniem trochę mało. Co prawda powinno zejść niżej przez ten czas ale taki ekstrakt to bym trzymał w wiadrze co najmniej 4 tygodnie.
Jak chodzi o przyczyny to jest szansa że drożdże były w złym stanie, mogło być słabo napowietrzone i drożdże się nie namnożyły odpowiednio, może to być też problem z ballingomierzem (sprawdź czy ten ballingomierz pokazuje zero w kranówce i