Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję porady dotyczącej diety. Od niedawna chodzę na #silownia aby w końcu przytyć i zrobić sobie masę mięśniową. Jednak problem polega na tym, że nie mam pojęcia jakie fajne, wysokokaloryczne (i jednocześnie zdrowe) jedzenie sobie przygotowywać, zwłaszcza do pracy w Maku, w której przerwę mam jednorazowo 30 minut na od 6 do 11 godzin pracy w zależności od grafiku. Próbowałem zjeść musli (GoActive z Biedry zalane mlekiem 0,5%) wczoraj - co z tego, że zdrowe i z wartościowymi składnikami, jak kompletnie mi nie smakuje i bym to tylko jadł na siłę. A jedzenia ze swojej roboty zamawiać powinienem w ostateczności (tak, nawet sałatki są podobno słabym wyborem) aby nie dostarczać pustych kalorii i się ewentualnie nie zalewać.

Śniadania u mnie to ostatnio jajka z boczkami (niestety są mało kaloryczne w jednej porcji), lecz nie chcę tylko i wyłącznie tego jeść na ten posiłek, zwłaszcza, że potrzebuję czegoś bardziej sycącego.

Po kolacji najczęściej i tak brakuje mi kalorii nawet na tą podstawową przemianię materii i jak tak dalej pójdzie to będą mocne problemy z przybraniem na masie.

Gorzej, że właśnie nie znam jakichś fajnych przepisów, które dostarczyłby mi odpowiednich składników na każde części dnia (zwłaszcza na przenoszone obiady do pracy), dojadam lub piję Skyry aby coś tam pouzupełniać, nie wiem jak z batonami typu Kizzers, czy są okej na masie (rabini są podzieleni w tym temacie). I dlatego mniej więcej szukam pomocy w tym temacie od kogoś bardziej doświadczonego.

Z kalkulatora BMR zauważyłem, że moja podstawowa przemiana materii to ok. 1500 kcal, a na przytycie potrzebuję w zaokrągleniu 2800 kcal.

PS. Wiem, trochę tak bez ładu i składu to napisałem ale spieszę się do roboty.

A i zero musli jak wspomniałem, nie polubiłem tego czegoś
  • 10
  • Odpowiedz
@BKZGlamrap
GoActiv to syf totalny (°°
Ja na śniadanie jem na przykład 4 Jajka na twardo + 100g chleba żytniego + warzywa
Obiad - pierś z kurczaka + pieczone bataty + warzywa lub jak mi się chce to robię sobie szarpaną wołowinę i zawijam ją w tortille + warzywa + Sos że skyru i czosnku, a kolacja to zawsze owsianka 100g +
  • Odpowiedz
@BKZGlamrap: Obiad to u mnie zawsze źródło białka (kurczak, indyk, ryba, tofu itp), węgle (ziemniaki, ryże, kasze itp) + warzywa (na co mam ochotę), jakieś śniadanie to może być wrap z tuńczykiem i warzywami, lub nawet zwykle kanapki, ale dorzucam mozzarela czy coś innego białkowego. Obejrzyj sobie policzona szame, ma dużo fajnych przepisów i coś znajdziesz dla sienie na pewno
  • Odpowiedz
@BKZGlamrap: żadnego musli, to w połowie cukier, a Ty potrzebujesz białko. Jaja, groch, ciecierzyca/soczewica, pestki dyni, różne orzechy, masło orzechowe, warzywa I ewentualnie kurczak jeśli Ci nie przeszkadza że to głównie woda. Google jest pełen przepisów wysokobiałkowych ale najtrudniejsE w tym jest znaleźć chęci i czas żeby zająć się gotowaniem. Możesz też iść raz do dietetyka po jakieś przepisy i porady. Ps nie każdy nabiał zawiera dużo białka, mogą mieć za
  • Odpowiedz
@BKZGlamrap: Dam Ci przepis na jedzenie, które można zrobić dzień wcześniej i na noc do lodówki.
-Do miski dajesz 250g (Całe opakowanie) Twaroga Wiejskiego (Ja daję półtłusty)
-Wsypujesz 2-3 łyżeczki cukru dla smaku
-Dolewasz trochę mleka i ugniatasz twaróg aż zrobi się lekka papka (Byleby nie pływało)
-Dodajesz 2 łyżki ugotowanych wcześniej płatków owsianych
-Dodajesz 3 kostki gorzkiej czekolady (Nożem rozdrabniam na najmniejsze możliwie kawałki)
-I na koniec łyżka lub dwie
  • Odpowiedz
@BKZGlamrap:

500g serka homo / serka wiejskiego
100g płatków owsianych, albo 100g innego węgla - jakichś musli, ja czasem dodaje ciniminis, albo granole.
20g orzechów

~ 700 - 1000 kcal. Masz z głowy problem z zapotrzebowaniem na połowę białka w diecie. Dla smaku aromat snickers, czy tam jakikolwiek inny. Czas przygotowania minuta.
  • Odpowiedz
  • 0
@AVOIDME: to jest cały posiłek? Jak tak to (poza musli, jak wspomniałem, nie posmakował mi) ciekawa propozycja, wypróbuję na pewno

@Skullten też fajny przepis, no poza cukrem, on raczej będzie mi przeszkadzać robieniu masy ale i tak mogę sprawdzić

@dosefurious sprawdzę ten kanał, widzę, ma niezłe zasięgi a jakoś mi się nigdy nie pokazywał, składniki też obczaję

@Mesosfet izolat białka gdzie można kupić? Jest normalnie w Biedrze dostępny, ew. w hipermarkecie
  • Odpowiedz
@BKZGlamrap: ja akurat musli nie używam. W aldi jest serek homo 500g, w lidlu wiejski tez 500g. Kup sobie jakieś aromaty funkyflawours i zmieszaj wcześniej z serkiem. Ja polecam snickers.
  • Odpowiedz
  • 0
@BKZGlamrap
Chcąc przytyć to bym się w tym maczku też nie oszczędzał od czasu do czasu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Celowałbym w trzy posiłki które jesteś w stanie zjeść w ciągu dnia, przed pracą, w trakcie i po pracy. Z rana jakieś jajka z parówkami z kurczaka, lunch w pracy jakiś kurczak z ryżem i brokułem, no i na kolację osobiście lubię dużo wegli i białka, dlatego zalecam
  • Odpowiedz
  • 0
@BeDoEl: z tym ostatnim to tak wygląda, że tak będzie, moje ostatnie zakupy paru składników do tych posiłków (np. 4 serki wiejskie 500 gram, orzechy włoskie na 3/4 dni, masło orzechowe - na szczęście szybko mi nie zejdzie raczej) to prawie 90 dych mnie kosztowało XD

A co do porad żywieniowych, niby oczywiście mogę raz na jakiś czas zrobić cheat meala lub cheat daya (to drugie planuję zrobić na tłusty czwartek)
  • Odpowiedz