Wpis z mikrobloga

  • 0
@Jarek_P @IDeeJay91 @Nefju

mam do was kilka pytań.
wogole któryś z was ma ticwatcha ?

czy ten stary soft w ticwatchu cokolwiek daje radę ? prawda to, że ma być aktualka ? jak google asystent wogole się spisuje na tym ?

teraz posiadacze Samsungów : czy da radę tam wyłączyć wszystkie czujniki sportowe i wejść w tryb samego smartwatcha żeby pociągnął dłużej niż dobe?

czy asystent google działa tak jak w telefonie?
  • Odpowiedz
@KwantWykopu: Miałem TicWatcha 3 PRO, Galaxy Watch 4 Classic i teraz Watch 5 Pro.
TicWatch: Działał względnie płynnie, drugi wyświetlacz bardzo pomocny a przynajmniej wydawał się. Jakość wykonania oceniam na średnio względem samsunga. Wszechobecny plastik do tego ten soft... Nie wiadomo kiedy aktualizacja, część po angielsku.
Galaxy Watch 4 Classic: jakość wykonania sporo lepsza do tego sporo lepsze oprogramowanie. Sporo ustawień się synchronizuje i więcej aplikacji. Bateria ciut gorsza jak TicWatch
  • Odpowiedz
@KwantWykopu: Mam 3 Pro. Generalnie jestem bardzo zadowolony, bateria trzyma do trzech dni, niestety ten model jest zawodny, a przynajmniej ja miałem pecha już dwa razy. Pierwszy raz po roku, gdy okazało się, że z tym IP68 to tak różnie bywa (w skrócie: wystarcza na branie prysznica, czy na leniwe pływanie w basenie, po trochę bardziej dynamicznym skakaniu w morzu przez fale zegarek się zepsuł). Wymieniono mi wtedy zegarek na gwarancji
  • Odpowiedz
Galaxy Watch 4 Classic: jakość wykonania sporo lepsza do tego sporo lepsze oprogramowanie. Sporo ustawień się synchronizuje i więcej aplikacji. Bateria ciut gorsza jak TicWatch ale 2 dni dawała radę.

Galaxy Watch 5 Pro: wydajnościowo skoku nie ma bo w środku ten sam procesor ale względem poprzednika sensory lepiej działają i większa bateria.


@Pietr: a tu mnie zdziwiłeś, bo własnie myślałem o Galaxy jako następcy tego mojego Tica, ale zniechęcały mnie
  • Odpowiedz
@Jarek_P: w wersji classic 46mm 2 pełne dni mi wytrzymywał - GW4. Aktualny GW5Pro 45mm 3 dni daje radę. Tego ostatniego najbardziej poleciałbym jako następcę ticwatcha.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P przez ten podwójny wyświetlacz tylko dalej go rozważam, bo to jest prawdziwy game changer i genialny pomysł. no i ta bateria, bo reszta jest na jego niekorzyść względem Samsunga 4.
Nie chcę jednak miec starej wersji systemu, który ledwo trybi i co raz mniej apek jest na niego. Chyba jednak Galaxy wezmę tylko ta bateria dramat
  • Odpowiedz
@KwantWykopu: nie wiem co żeś się na tą baterie tak uparł bo ten ticwatcha przecież też w porywach 3 dni max trzyma. Mi z tego co pamiętam lekko ponad 2 dni. A jak chcesz wyłączyć tryb Smart i korzystać tylko z dodatkowego wyświetlacza to gdzie tu sens? Dodatkowo Samsunga podładujesz swoim telefonem z ładowaniem zwrotnym.
  • Odpowiedz
co raz mniej apek jest na niego.


@KwantWykopu: wiesz, zastanów się też jakich ty apek na zegarku potrzebujesz. Bo jakby nie patrzeć, to jest tylko zegarek, nie smartfon, ani na nim nie pograsz, ani się nie pobawisz, z użytecznością inną, niż natywna też zwykle różnie bywa, tak po prawdzie smartwatch pozostaje nadal głównie zegarkiem, a jego dodatkowe funkcje sprowadzają się do fajnego przekazywania wszelakich powiadomień oraz pomiaru pulsu i oksydacji, a
  • Odpowiedz
  • 0
@Pietr ticwatch ma większą baterie więc na pewno nie w porywach do 3 bo 3 to jest dolna granica, w nie używany do sportu pociągnąłby dłużej powiedzmy 5 dni. a to już robi sporą różnicę w stosunku do 1,5max przy Samsungu.
  • Odpowiedz
@KwantWykopu: kto Ci takich głupot nagadał? Przecież taki np. Galaxy Watch5 Pro ma taką samą baterię 590mAh i ma sporo lepsze podzespoły. TicWatch ma stary soc, który jest wykonany jeszcze w 22nm vs w samsungu 5nm. Miałem ticwatcha i 3 dni to było max ile mi wyciągał i to bez funkcji sportowych. I te 3 dni nie stawiał bym jako dolna lecz górna granica pod warunkiem, że tylko mierzysz tętno i
  • Odpowiedz
@Jarek_P: w samsungu masz też tryb tylko zegarek, który pokazuje tylko godzinę. Aktualnie mam 30% baterii i zegarek wskazuje, że w tym trybie działał by prawie 9 dni.
Co nie zmienia faktu, że ticwatch to stara platforma. Producent od ponad roku zapowiada aktualizację do WearOS 3 i na tym się skończyło. Ten dodatkowy wyświetlacz był jedynym argumentem dla którego miałem ten zegarek, później obrotowy bezel, nowe podzespoły i wearos 3, które
  • Odpowiedz
  • 0
@Pietr tylko widzisz. To nie jest wszystko takie proste jak to malujesz. Po pierwsze gw5 nie wchodzi w grę. Nie wydam tyle j
hajsu na ładny gadżet, bo tym jest póki co smartwatch, a jeśli dodatkowo jak z powyższych komentarzy dobrze rozumiem, interakcja z asystentem nie jest równa tej z asystentem w telefonie, to wogole moja wizja i sens kupowania tego ustrojstwa się sypie. Chciałem go mieć głównie do interakcji z asystentem.
  • Odpowiedz
interakcja z asystentem nie jest równa tej z asystentem w telefonie,


@KwantWykopu: jest równa, w odczuciu użytkownika w zasadzie nie odbiega. Tyle, że wiele rzeczy i tak jest przekierowywanych na telefon.

Nie wiem też skąd kolega @Jarek_P zasugerował jakieś granie i #!$%@?, jak ja właśnie potrzebuję sprzętu który usprawni mi kwestie służbowe, a nie będzie tylko zabawką.


Kolega Jarek granie i pierdoły zasugerował jako przykład typowych apek instalowanych przez użytkowników na
  • Odpowiedz
@KwantWykopu: jak byś tydzień wcześniej napisał to GW5Pro był do wyrwania za <1k zł.
Ale mimo wszystko, z GW4 Classic 46mm bardziej byłem zadowolony niż z ticwatcha.
Ale zadam jeszcze jedno konkretne pytanie, w przypadku samsunga jaki model Cię interesuje? Bo jak inny niż GW4 Classic 46MM/GW5 Pro 45mm i priorytetem jest bateria to nie ma sensu kupować samsunga bo tylko te największe modele względnie dobrze trzymają na baterii. Dodatkowo jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@Pietr no mnie właśnie interesuje GW 4 classic 46mm. Jakby gw5pro był poniżej tysiaka to bralbym w ciemno. fajnie jakby miał dostęp do google keep i głosowe odpisywanie na wiadomości, ale ponoć z gboard ma taką możliwość także to już mi wystarczy. jakbyś widział gdzieś promke na gw5pro to daj proszę znać, zaczekam jeszcze do 20 lutego, a resztę kupuje.
  • Odpowiedz
@KwantWykopu: obecnie mam TWP 3 GPS, Samsung Watcha 4 44mm i 5 pro. Jak coś to pytaj, bo nie czytałem wątku, bo nowy wykop ma problem z powiadomieniami ()
  • Odpowiedz