Wpis z mikrobloga

Dlaczego w ogóle ludzie myślą, że inteligentni ludzie się nie nudzą?

Nudzenie się jest bardzo ważne bo to najbardziej pierwotna czynność mózgu jaka istnieje. Szukanie sobie zajęcia. Jak już podejmujesz decyzję o przerwaniu nudzenia się to ta inicjatywa wychodzi prosto od serca. Robisz to na co masz ochotę. Czynność jest nie przymuszona żadnym wnioskiem, regułą albo zasadą i dzięki temu dajesz świadectwo prawdziwego ja. Nie ulegasz przejawom obcej myśli. Robisz mały krok w stronę poznania prawdziwego siebie. W tych czasach nudzenie się to luksus bo cały czas spełniasz tylko czyjeś zachcianki albo społeczne standardy (wypadkową zachcianek jakiejś grupy ludzi). Brniesz w wyścig szczurów bo ktoś wywarł na was potrzebę kupienia jakiegoś dobra luksusowego. Co to tak właściwie są dobra luksusowe? Idziesz na studia żeby rodzice nie mieli wstydu że wychowali kogoś bez ambicji. Czym tak właściwie są ambicje? Inny przykład: jeśli idziesz do woja z własnej nieprzymuszonej woli to pewnie przez to, że ktoś zaszczepił w tobie dozę patriotyzmu. Czym tak właściwie jest patriotyzm? Wszystkie trzy po kolei to bzdury. Nie istnieją w świecie prawdziwych indywidualistów. Prawdziwy luksus dzisiaj to usiąść i pomyśleć sobie

To jest właśnie coś co chciałem dotąd osiągnąć. W tym miejscu chciałem się znaleźć i dokładnie tak jak teraz chciałem się czuć od samego początku.


Tylko co tak właściwie jest waszą własną potrzebą a co efektem wpływu? Nudzenie się jest bardzo ważne bo to jedyna sytuacja w której jesteś wolny od wpływu z zewnątrz. Jeżeli masz do załatwienia obowiązki, bez których nie da się żyć to idź śmiało. Nie ma problemu. Załatwiaj je sobie. Tylko przyjdź potem w to samo miejsce, usiądź w tej samej pozycji i gdy już wyeliminujesz te czynniki zadaj sobie to samo pytanie. Czego ja tak właściwie bym chciał? I zaakcentuj to "ja" na tyle mocno żeby brzmiało jak JA a nie "inni ludzie".

#przegryw #filozofujzwykopem #przemyslenia #indywidualizm #rozkminy #przemysleniazdupy
Pandillero - Dlaczego w ogóle ludzie myślą, że inteligentni ludzie się nie nudzą? 

N...

źródło: fgdhfghfgh

Pobierz