Wpis z mikrobloga

Czarnogóra jest piękna i zachwycająca, a przejazd samochodem przez Zatokę Kotorską to udowadnia.

Zapraszam do znaleziska :)

Czarnogóra nadal jest mniej popularna od Chorwacji, pewnie ze względu na to że trzeba jechać dalej samochodem. Jednak ta dłuższa jazda jest warta, bo Czarnogóra odwdzięcza się pięknymi widokami. Perłą Czarnogóry jest zdecydowanie Zatoka Kotorska wśród której zlokalizowane są klimatyczne miasteczka. Zaliczają się do nich historyczna Kotor, ale i niezwykle nowoczesny Tivat. Zatokę Kotorską porostu trzeba zobaczyć.

#czarnogora #kotor #tivat #podroze #balkany #podrozujzwykopem #historia
Pobierz robimypodroze - Czarnogóra jest piękna i zachwycająca, a przejazd samochodem przez Za...
źródło: CZARNOGÓRA samochodem przez Zatokę Kotorską i Kotor
  • 51
@robimypodroze: Byłem widziałem i w sumie nie polecam, chodż krajobrazy ładne a ludzie bardzo pomocni.
To jednak wszędzie pełno jest śmieci miasta miasteczka, atrakcje turystyczne.
Wszędzie mafia serio ... przemytnicy i złodzieje samochodów, niby nie groźni dla turystów, ale klimat jest mało przyjazny.
Kolejny temat to bezdomne psy pełno ich, chodzą wygłodniałe jak cienie, strasznie nieprzyjemny widok.
Papierosy - pali się wszędzie, i pety są wszędzie.
Komunikacja - ludzie jeżdżą okropnie
@Krupier: wiadomo, nie widziałem całej Czarnogóry, ale nadmorską część zjechałem całą aż do Ulcinj. @robimypodroze dlatego raz zobaczyć na pewno warto, warto pewnie tam chwilę spędzić, ale dla mnie to nie jest miejsce do wracania. Budva to samo, spęd jakich mało, do tego dużo chyba ruskich.
( ͠° °)
wiadomo, nie widziałem całej Czarnogóry, ale nadmorską część zjechałem całą aż do Ulcinj


@let_it_be: to musisz koniecznie wrócić bo północ jest dużo ładniejsza i spokojniejsza niż południe.
@robimypodroze Chorwacja>Czarnogóra
Jedną zatoka Kotorska nie jest w stanie wygrać z wieloma zatokami Chorwacji, które zjadają te Czarnogórskie na śniadanie.
Do tego lepsza infrastruktura, lepsza pogoda (tak, zobaczcie średnie opadów) i przyjaźniej nastawieni lokalsi. No i bliżej. Także jeśli wybrzeże to Chorwacja.

Co innego w górach, Durmitor jest zajebisty.
@robimypodroze które? No właśnie chodzi o to, że praktycznie wszystkie randomowo odwiedzone czy to autem czy jachtem. Bo jest ich masakrycznie dużo, jest czysto i góry nie wpadają prosto do morza, więc jest też trochę roślinności i da się sensownie wykorzystać takie zatoczki. Czarnogóra nad morzem to niestety śmieci, śmieci i czasem beton. Nie ma sensownej i ładnej zatoki do plażowania/daystopu jachtem w od Kotoru do Budvy Tivat nie liczę, to jest
Czarnogóra to kraj pełen kontrastów w każdej sferze życia: czystości, cen, jedzenia, klimatu, mentalności.
Im dalej w kierunku Albanii tym większa dzicz i śmietnik. Północ jest zdecydowanie bliższa standardom europejskim. Kotor i boka faktycznie nie różnią się niczym od wybrzeży Chorwacji, ale wystarczy minąć Budvę i jesteśmy w innym świecie. Ogółem fajne miejsce na wakacje, żeby objechać cały kraj w kilka dni plus poleżeć przez parę dni na plaży.
@bullsh1t: Co się nie zgadza? Że niby jest tam infrastruktura turystyczna? Nie, nie ma. Że w restauracjach dbają o czystość? Nie, nie dbają, a w kurortch mają taki przerób że w sezonie niczego poza piwem nie trzymają w lodówkach. Zatrucia są bardzo częste, miejscowi w knajpach nie jedzą w sezonie. Wieczorem hotele spuszczają szambo do morza, polecam wizytę w Dobrej Wodzie wszystkim którzy lubią kąpać się w gnojówce (zajebista nazwa dla