Wpis z mikrobloga

Czarnogóra jest piękna i zachwycająca, a przejazd samochodem przez Zatokę Kotorską to udowadnia.

Zapraszam do znaleziska :)

Czarnogóra nadal jest mniej popularna od Chorwacji, pewnie ze względu na to że trzeba jechać dalej samochodem. Jednak ta dłuższa jazda jest warta, bo Czarnogóra odwdzięcza się pięknymi widokami. Perłą Czarnogóry jest zdecydowanie Zatoka Kotorska wśród której zlokalizowane są klimatyczne miasteczka. Zaliczają się do nich historyczna Kotor, ale i niezwykle nowoczesny Tivat. Zatokę Kotorską porostu trzeba zobaczyć.

#czarnogora #kotor #tivat #podroze #balkany #podrozujzwykopem #historia
Pobierz robimypodroze - Czarnogóra jest piękna i zachwycająca, a przejazd samochodem przez Za...
źródło: CZARNOGÓRA samochodem przez Zatokę Kotorską i Kotor
  • 51
@trake: weź się zastanów Ulcnij to dramat w jednym akcie do tego pseudo-imprezownia i paskudna plaża, fajnie na zdjęciu wychodzi jedynie i dzika plaża koło... Cmentarza
@zbyslaw33: nie trafiłem na takie ilości ludzi ale ja raczej jeżdżę już na ostatki sezonu, wrzesień. Z tymi rurami do morza to niestety masz rację ;(. Dalej na południe do Albanii zachęcony prze znajomych jechałem ale to już nie moje klimaty tam to trafiłem na śmietnik i ogólnie jakoś nie łatwo szła komunikacja. W Czarnogórze nie zatrułem się jakoś to mnie ominęło? natomiast w Bułgarii to oprócz hotelu praktycznie nie jadam
@Misieq84: możliwe,ze masz rację ale zawsze jeźdzmy początek czerwca do maksymalnie 20 czerwca... zanim ruszy sezon - pusto, w sutomore nawet główna aleja wzdłuż plaży była jakby 'pozamykana' ;) polecam taki termin, lub jak przedmówcy wrzesień :) ale to kwestia możliwości wygospodarowania urlopu/szkolne dziecko to mocno ogranicza w pełni rozumiem aspekt/ :) poza tym, brud ala lata 90 z polski mnie nie razi - tam tak po prostu jest.. kwestia gustu.
@Jaros-69_69 no zależy gdzie i za co. Jednak noclegi we Włoszech są dużo droższe niż w Chorwacji. W kanałach podobnie bym powiedział.
Za to trzeba powiedzieć, że jedzenie w Czarnogórze nie jest tanie, porcje nie są gigantyczne i wspaniałe. Na wybrzeżu ceny są takie same jak w Chorwacji. Ba, owoce morza i ryby są w takiej samej cenie jak na Cyprze gdzie teraz jestem xD to już jest komedia.
@Jaros-69_69 no ja też byłem wiele razy w Chorwacji, tylko w 2022 dwa razy. Raz w 2022 w Czarnogórze. I tak jak napisałem, tańsze były noclegi i trochę paliwo. W tanich knajpach może mięso było tańsze. Owoce morze to jest 1:1 to co w Chorwacji (mule drożej niż w PL xDD). kurde nawet w Drunitorze za słabej jakości pleskawice trzeba było zapłacić 10€... W Kotorze jedna grillownia ma dobre i nieturystyczne ceny,
@bugg: byłem w tym samym miesiącu w 2019: Zdar,: lody gałka 1,5 Euro, Wino 7 Euro ( nazwy nie pamiętam, ale najtańsze )
Sutomore 3 gałki 1 Euro. Pleskawica 3 Euro. Moje wino 1,8 Euro. Dobranoc.