Wpis z mikrobloga

No wreszcie ktoś obśmiał te szurskie teorie. Kopyr ma swoje odpały, ale teraz z rigczem.

Chodzi ten Mentzen po mediach i #!$%@? o robakach, zakazach samochodów i innych teoriach spiskowych w rytmie "to już się dzieje". Problem w tym, że nic się nie dzieje, a wszyscy "redaktorzy" zamiast zrobić research to po prostu przytakują, bo skoro pan Sławek tak powiedział, to to musi być prawda. Zastanówcie się szury na czyją korzyść działacie, bo może nie zdajecie sobie sprawy, ale was PiS rozgrywa jak chce i wykorzystuje Wasze zasięgi w necie do walenia w swoich przezciwników.

#polityka #robaki #szury #konfederacja #bekazkonfy #bekazpisu
Amatorro - No wreszcie ktoś obśmiał te szurskie teorie. Kopyr ma swoje odpały, ale te...
  • 28
@Amatorro: Mi się podoba pomysł 15 minutowych miast jako koncepcja. W sensie najlepiej byłoby gdyby mieszkańcy mieli wszystko pod ręką i nie musieli jeździć przez całe miasto. No ale żeby to zrealizować to przede wszystkim mieszkania musiałby być tanie. Bo wówczas dostajesz robotę na drugim końcu miasta i sobie wynajmujesz czy się wyprowadzasz i po problemie.
W ogóle najlepiej gdybyśmy mogli większość rzeczy zdalnie zrobić (z tym jest już i tak
@Amatorro: weź nie gadaj głupot, tylko daj znać gdzie mogę kupić normalny termometr. Mam 3 elektroniczne, każdy pokazuje coś innego. Dziecko chore, a ja nie wiem nawet jaką ma gorączkę.
Jakby co, top tu masz info o wycofywaniu samochodów spalinowych po 2035, prosto ze źródła:
https://www.europarl.europa.eu/news/en/headlines/economy/20221019STO44572/eu-ban-on-sale-of-new-petrol-and-diesel-cars-from-2035-explained

Nikt nie musiał zakazywać korzystania z konia i furmanki, żeby wprowadzić samochody. Ludzie sami dobrze wiedzą co jest lepsze. Walka z globalnym ociepleniem to biznes,
  • 20
@Amatorro: Za dlugie, mowi o tym, ze w tej koncepcji, masz nie jezdzic autem przez centrum, tylko chca wymusic korzystanie z obwodnic? A populisci krzyczo, ze robia wiezenia w z miast? Jestem leniwy, ale jestem szczery haha ;)
@Qrka: No akurat azbest póki leży nie jest niebezpieczny. Poza tym dokładnie znamy wpływ spalin na zdrowie.
Przerzucenie emisji dwutlenku węgla z indywidualnych pojazdów na elektrownie nie ma wpływu na ogólny bilans emisji (może ma jakiś znikomy). Znacznie jednak spowalniamy rozwój silników spalinowych. Likwidujemy bogaty rynek, który kocha innowacje. Co może pójść nie tak?

Co do termometrów galowych, właśnie mi wczoraj przyszedł taki. Trzymalem pod pachą 5 minut i temperatura w
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@true-true:

weź nie gadaj głupot, tylko daj znać gdzie mogę kupić normalny termometr

https://allegro.pl/oferta/termometr-szklany-bezrteciowy-10110175253 Wystarczająco normalny dla ciebie?

Jakby co, top tu masz info o wycofywaniu samochodów spalinowych po 2035

ban on sale

To chyba nie do końca to samo manipulatorku

Przerzucenie emisji dwutlenku węgla z indywidualnych pojazdów na elektrownie nie ma wpływu na ogólny bilans emisji

Oczywiście, że ma tylko trzeba budować odpowiednie elektrowni np. Atomowe

Poza tym dokładnie znamy
zjadlbym_kebaba - @true-true:
 weź nie gadaj głupot, tylko daj znać gdzie mogę kupić ...

źródło: fourtune-100-(1)-ee33

Pobierz
@true-true: naprawdę ze wszystkich bezsensów regulacji UE wybrałeś termometry? Straszne, nie można sprzedawać szklanych pojemników wypełnionych toksycznym metalem, którego nie bardzo jest jak się pozbyć w razie rozbicia czy zużycia termometru.
Cyfrowe termometry są okej jeśli się weźmie jakiś za więcej niż 10zł. A "tradycyjne" też są dostępne, jedyna ich wada względem rtęciowych to, że ciężko się je "strzepuje" więc z reguły są sprzedawane z specjalnym etui ułatwiającym to.
Regulacje unijne
Przerzucenie emisji dwutlenku węgla z indywidualnych pojazdów na elektrownie nie ma wpływu na ogólny bilans emisji


@true-true: ban na auta spalinowe po 35 to debilizm ale ten argument to pudło. Spaliny to nie tylko co2 ale też masa innych toksyn wyrzucanych tuż pod twoim nosem. Elektrownia, nawet spalinowa jest poza centrum i nie ma wyciętego dpfa, wypprogramowanego ad blue i usuniętego egra
Idea miasta piękna, tylko raczej mało możliwa do realizacji w dzisiejszych czasach. Ale warto próbować się zbliżać do tego na ile się da. Dobrym przykłądem są tu PRLowskie osiedla. Na każdym był jakiś pawilon handlowy, lekarz, szkoły. Do tego miejsce zielone, jakaś górka saneczkowa, place zabaw. Dzisiaj wiele nowych osiedli ma co najwyżej żabkę i jakąś restaurację (czyli na zakupy dupa w auto i jedziemy) a najbliższa szkoła jest na PRLowskim osiedlu
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: W aptece jest tylko elektroniczne lub galowe gówno.

naprawdę ze wszystkich bezsensów regulacji UE wybrałeś termometry


@Nytalith: akurat mam problem z termometrem w tym tygodniu. Mam kilka termometrów elektronicznych, w tym jeden za 150zł, wszystkie g* warte. Mi nie zależy, żeby mieć termometr ze szkła, tylko żeby mieć dobry termometr.

Gal ma rozszerzalność cieplną 3 x mniejszą niż rtęć, więc termometry galowe po prostu gorzej działają.
Co do aut,