Wpis z mikrobloga

Rok temu lecialem do Toronto w czerwcu i lot podstawa kosztował ~ 2800 (przy rezerwacji w marcu). I podobne ceny były dla kilku tygodni wczesniej. Teraz chciałem lecieć pod koniec maja i za taki lot podstawe trzeba wyłożyć aż ~ 4500. Przy przeszukaniu najtanszych ofert maj-czerwiec jestem w stanie znaleźć loty za 3600-3800 ale to nadal o wiele wiecej niz rok temu. Stąd moje pytanie, czy ceny w tamtym roku takich lotów długodystansowych były mniejsze przez covida czy teraz są one zawyżone przez wojne albo poprostu teraz wróciły do normalności? Bo bije sie z myślami czy rezerwować teraz za taka cene czy może te loty troche zaczną tanieć im bliżej do wylotu.

#loty #kanada #podroze
  • 11
czy może te loty troche zaczną tanieć im bliżej do wylotu


@Ukradli_mi_spacje: sprawdź jak wyglądają loty za kilka dni i będziesz miał odpowiedź. Przy czym nikt nie da ci gwarancji że w maju będzie tak samo. Tanie loty się niestety mocno #!$%@?ły, kiedyś co tydzień można było trafić USA za 500-600 zł w obie strony z jakiegoś europejskiego lotniska

Ja bym sobie poszukał promocji / taniego lotu np. do NY i
@Ukradli_mi_spacje w 2020 to dopiero można było latać za śmieszne pieniądze. Z tego co wiem to przez Covida dużo obslugi, zwłaszcza pilotów przeszło na wcześniejsze emerytury i okroili ilość lotów. Dlatego takie ceny. Myśląc logicznie, to wiadomo że te stracone zyski przez pandemie będą sobie musieli nadrobić.
https://www.ctvnews.ca/business/number-of-commercial-pilot-licences-issued-in-canada-has-collapsed-since-2019-1.6238793
@elperson: sprawdzam na bieżąco i od praktycznie miesiąca jest cały czas tendencja wzrotowa. Przez to też mam pewne obawy ze już przegapiłem punkt w ktorym te bilety mozna bylo kupić po jako takich cenach. Na przykład teraz wszystkie loty na marzec czyli juz tak naprawde termin na ostatnią chwile są w bardzo wysokich cenach i szczerze sie zastanawiam czy jest na to jakis popyt. Niestety w gre wchodzi tylko lot bezpośredni
@Ukradli_mi_spacje: nie mam doświadczenia w kupowaniu lotów na wybrany termin, bo zwykle korzystam z promocji - jak na skyscanner, azair.eu czy reszcie https://www.reddit.com/r/travel/wiki/airfare/#wiki_general_searching nic nie znajdziesz to zaciśnij zęby i kupuj

No chyba że na szaloną środę lotu chcesz poczekać. Ew. może jakiś serwis z cashback znajdziesz żeby ułamek kwoty do ciebie wrócił lub na forum fly4free ktoś sprzeda ci tipa
@Viking-: no własnie na tym kiwi.com można znaleźć loty dużo tańsze, przykladowo wybrany termin na dwie osoby + bagaze 23kg + ubezpieczenie + miejsca na kiwi.com wychodzi 8k a na stronie lotu 10k. Tylko mam pewne obawy przed korzystaniem z takich pośredników żeby nie było jakiś kwiatków przed czy w czasie wylotu. Nie mam doświadczenia z tym.
@Ukradli_mi_spacje no ja kupowałem przez podobny portal bilety do Islandii i nie było problemu. Dodatkowo proponuje korzystanie z przeglądarek typu Brave i/lub VPN. Czasami da się kupić bilet w niższej cenie z różnych lokalizacji. Znajomy miał lecieć rok temu Wrocław - Helsinki - Lwów, ale okazało się, że taniej będzie jak kupi bilety w Polsce Wrocław - Helsinki - Wrocław i Wrocław - Lwów