Wpis z mikrobloga

Trzymajcie mnie bo nie wyczymie.

Księgowa mi wypowiedziała umowę na koniec zeszłego roku „bo ona jest stara, nie chce jej się uczyć i za dużo kombinuje”. Wiecie jakieś interpretacje indywidualne, B&R, IPBOX i te sprawy.

No dobra, to zmieniłem na inną, też polecana, dobre opinie. Ale kuhwa po miesiącu wynikła sprawa, że za poprzedni rok trzeba zrobić korektę zeznania rocznego pit, pilna sprawa generalnie.
Stara księgowa zlewa mnie, nie odzywa się, powiedziała, że ma taki nawał roboty, że może w maju mi to zrobi bo teraz ma obsuwy z klientami.

Nowa księgowa mówi, że nie zrobi tego, bo musiała by ręcznie wprowadzać cały rok KPIR. Może się zintegrować ale tylko plikami insertu – EPP (stara oczywiście używała innego programu, więc takich nie wyślę). Weź teraz siedź i rozkminiaj jak się zintegrować...

Oczywiście obie na zdrowych stawkach leciały, gruba kasa za ich usługi, a jak coś trzeba to dramat.
Chyba muszę znowu na szybko poszukać kogoś kto mi to zrobi, no nie widzę innej opcji.

#firma #jdg #b2b #ksiegowosc
#pit #podatki #zwrotpodatku #pit11 #pit37 #ksiegowosc
  • 8
Ale kuhwa po miesiącu wynikła sprawa, że za poprzedni rok trzeba zrobić korektę zeznania rocznego pit, pilna sprawa generalnie.


@majk3l: Na czym ta korekta ma polegać i w jaki sposób ta sprawa wynikła? Kontrolę miałeś? Chodzi mi o to, że jeśli US bez zaglądania w papiery się czegoś doszukał to raczej chodzi o jakiś błąd techniczny, do którego nie trzeba w ewidencji grzebać. Podobnie problem można obejść na przykład z pominiętymi
Na czym ta korekta ma polegać i w jaki sposób ta sprawa wynikła? Kontrolę miałeś?


@MQs: mam spór z pracownikiem z 2021 na podstawie którego on złożył donos do US. Więc teraz US wszczął czynności sprawdzające.

Myślałem, że na szybko skoryguje (wyrzucę) koszty związane z tym pracownikiem z KPIR i nadpłacę, żeby mieć spokój z tą sprawą, ale obie księgowe się akurat wypięły.
Jak wiadomo US nie zaczeka... i może wsząć
@majk3l: A to nic nie podpowiem, bo trzeba się w szczegóły zagłębiać, a odłożenie korekty księgowań (o ile korekta PIT jest rzeczywiście konieczna) nie wchodzi w grę w tej sytuacji.
@MQs: oczywiście stara księgowa na odchodne powiedziała, że jak coś trzeba będzie korygować, to żebym dał znać - to zrobi.
Nowa tak samo - przed podpisaniem umowy jak jej tłumaczyłem co będzie za jakiśczas zapewniała, że korekty od ręki ;-) Ale jak przyszło co do czego to obie się wypięły. Jednak lepiej takie rzeczy samemu robić.