Wpis z mikrobloga

Jakieś tipy jak synchronizować napisy do serialów/filmów, jeśli pliki wideo nie są rozpoznawane przez napisy24, napiprojekt? Manualnie idzie znaleźć napisy na polskich stronach, ale ciężko z synchro.

#napisy #napisy24 #napiprojekt
  • 11
@Rahi: Niektóre odtwarzacze video mają możliwość przesunięcia w czasie. Gorzej jeśli nie zgadza się tempo. W sensie niektóre napisy są odtwarzane wg sekund, a inne wg klatek.
Kiedyś można było to zmienić w subeditplayer, znaczy przekonwertować format napisów.
@marek-wozniak-750: @Rahi OK. Z PotPlayerem jest wszystko w porządku. To z KMPlayerem były problemy. Program został przejęty i nowe instalacje i aktualizacje zaczęły domyślnie instalować jakieś rozszerzenia i dodatki reklamowe. Potem, jak afera wybuchła, to instalacja dodatkowej treści zrobiła się opcjonalna.
W międzyczasie załoga odeszła i zaczęła tworzyć PotPlayera.
Tak przy okazji to Pot- i KMPlayer są forkami VLC.
@marek-wozniak-750: Dla niektórych to tylko afera, dla mnie to stracona godzina, na usuwaniu dodatkowej belki w Chromie, odinstalowywaniu jakichś dziwnych aplikacji. I chyba jeszcze musiałem grzebać w rejestrze.
Ale przedtem to KMPlayer był dobrym odtwarzaczem, więc podejrzewam, że tak samo jest z PotP.
Ja używam teraz SMPlayera, ale nie ma on funkcji, o które pytał się OP.
@Chrystus: jak nie pamietasz to po co wypisujesz te #!$%@? o wirusach? o ile ja pamietam a byly to tez lata temu to wlasnie przy instalacji mozna bylo jakies gumna do przegladarki doinstalowac /i nie jest to/byla odosobniona praktyka w darmowych programach/
@marek-wozniak-750: Kiedyś tak nie było, i w pewnym momencie zaczęło się to pojawiać. Najpierw wolna amerykanka, ale potem jakieś reguły zaczęły się pojawiać.
Ale warto ostrzec, że coś takiego grozi.
@Rahi Zanim SubeditPlayer powstał, to jak mnie pamięć nie myli istniała osobna aplikacja tego autora, do edycji napisów. Tego programu niestety też już nie ma. Ale znalazłem coś takiego:
https://www.dobreprogramy.pl/subtitle-edit,program,windows,6628633701849217
@Rahi: napiszę Ci, jak ja to robię, a robiłem to z milion razy
jak już załapiesz, to będzie Ci to bardzo szybko szło

potrzebne Ci będą: MediaInfo, NapiProjekt, SMPlayer i Subtitle Edit

za pomocą MediaInfo sprawdź fps-y i długość filmu
wejdź na https://www.napiprojekt.pl/ , wyszukaj film i znajdź najbardziej pasujące napisy pod względem fps-ów i długości, i je pobierz
nawet do pobierania ze strony napiprojekt.pl musisz mieć zainstalowaną aplikację na kompie