Wpis z mikrobloga

@RitmoXL: niechcący podłączyłem pedał do sustain-u do wejścia słuchawkowego w #opsix i nacisnąłem pare razy przy graniu zanim się zreflektowałem. Chciałem się dowiedzieć czy niechcący mogłem uszkodzić instrument (chociaż w najgorszym wypadku to uszkodziłem pewnie tylko wzmacniacz słuchawkowy który tam siedzi - co w zasadzie mi zwisa, ale chce się upewnić).
Napisałem do supportu co.uk i odpisali mi żebym napisał do supportu z polski. Napisałem na support z polski i po
@sh7d Napisz do USA. Ani Europa ani Polska nie ma supportu tylko ma dystrybutora. Mega Music to raczej zajmuje się dystrybucją gratów, mają swój serwis jakiś, ale czy pomogą to nie wiem. Korg działa głównie tak naprawdę w Japonii i USA.
@sh7d: Z perspektywy wzmacniacza słuchawkowego podłączenie sustaina i naciśnięcie go jest jak zwarcie. Natomiast żeby uszkodzenie było prawdopodobne to musi zajść trochę więcej okoliczności:
1. wzmacniacz który nie posiada zabezpieczenia przeciwzwarciowego - mało prawdopodobne w dzisiejszych czasach
2. wzmacniacz ma sporą moc i płynie spory prąd - mało prawdopodobne we wzmacniaczu słuchawkowym (kilkadziesiąt miliwatów)
3. zwarcie jest przez dłuższy czas, na tyle żeby przy dostarczanej mocy zdążyło się coś przegrzać -