Wpis z mikrobloga

@tylkoczytam-niebanowac: na większość pytań już odpowiadałem i/lub łatwo znaleźć na nie odpowiedź w dokumentach publikowanych przez fundację, a reszta jest albo wyrazem ignorancji autora ("Do kogo poszły pieniądze za które Owsiak z pieniędzy WOŚP kupił Złotego Melona?") albo po prostu z dupy ("Ile do tej pory kosztowały wszystkie światełka do nieba we wszystkich miastach i miasteczkach?").

Generalnie szkoda mi mojego czasu na fanatyków kurczaka i ich alternatywną rzeczywistość.
@rineo: WOŚP podaje cenę wszystkich sprzętów jakie kupił, to podanie ceny za wszystkie pokazy sztucznych ogni nie wydaje mi się absurdalne. Przejrzałem te linki i nie ma tam odpowiedzi na większość pytań (z 80%) a nawet jak są to są niestety ale na niekorzyść WOŚP - np. o żonę i córkę i te audyty...

I zacytowałeś: "Do kogo poszły pieniądze za które Owsiak z pieniędzy WOŚP kupił Złotego Melona?" - ja
@tylkoczytam-niebanowac: nie ma odpowiedzi do kogo poszły bo nie poszły do nikogo, bo WOŚP Melona nie kupiła tylko stworzyła - taki jest poziom tych pytań.

podanie ceny za wszystkie pokazy sztucznych ogni


Jest absurdalne ze względu na sposób działania sztabów, które działają na rzecz WOŚP i według zasad WOŚP, ale na własną rękę (odpowiedzialność), fundacja po prostu nie m

nie ma tam odpowiedzi na większość pytań (z 80%


To może jednak
Odnośnie światełek do nieba to imho głupio że wośp nie liczy kosztów organizacji


@tylkoczytam-niebanowac: nie.

czyli to jednak prawda, że sztaby przewalają co roku całkiem sporą kasę i nie ma tego w raportach.


Nie bardzo.

Uzasadnię przy odpowiedzi, gdzieś za pół godziny.
@rineo: >Odnośnie światełek do nieba to imho głupio że wośp nie liczy kosztów organizacji

@tylkoczytam-niebanowac: nie.


Czyli mówisz, że mądrze, że WOŚP nie liczy kosztów organizacji jakie ponoszą Sztaby bo wtedy by pewnie wyszło jak wielka to kasa i może nawet większa niż ta cała zbiórka? skoro nikt tego nie sumuje

to nie możesz tego wiedzieć...

Mam nadzieję, że na te pytania będziesz mieć dobre odpowiedzi, bo takie jak teraz
@tylkoczytam-niebanowac:

Ile do tej pory wydały wszystkie gminy, samorządy na organizacje WOŚP?


Pytanie o zestawienie danych archiwalnych sprzed niemal ćwierć wieku i sprzed denominacji, z od kilkuset do niemal 2000 sztabów jest absurdalne. Fundacja nie prowadzi zestawienia kosztów sztabów ponieważ sztaby działają na rzecz fundacji i na jej zasadach (zobowiązujących m.in. do minimalizowania wydatków), ale na własną rękę. Zrobienie zestawienia "ile na co poszło w sztabach" wymaga ogromnych nakładów pracy -
@tylkoczytam-niebanowac:

Jakie są koszty utrzymania sprzętu od WOŚP, serwisowania, a także zatrudnienia osób do jego obsługi. Czy możliwe to, aby szptal dostając sprzęt od WOŚP tak naprawdę musiał zapłacić za utrzymanie tego sprzętu więcej niż jest wart ten sprzęt?


Takie jak każdego innego sprzętu medycznego. Owsiak na wczorajszej rozprawie powiedział:

Kupujemy jakość, a nie cenę, co pozwoliło, aby w polskich szpitalach pracował nie tylko najnowocześniejszy sprzęt, ale także aby wynegocjować bardzo
@tylkoczytam-niebanowac:

Jak wiele zleceń i jakiej wysokości do tej pory wykonały mrówka cała i Złoty Melon na rzecz WOŚP? Jak duży % jest to ich wszytkich dochodów?


Mrówka Cała: kilka. Złoty Melon organizuje Woodstock, poza tym prowadzi szkolenia komercyjne dla firm i sprzedaje gadżety na czym WOŚP zarabia.

Czy to prawda, że pensje z WOŚP dostawała córka i żona Owsiaka? W jakiej wysokości i przez ile lat?


Tak. Córka przez dwa
@rineo:

Po pierwsze Krzysztof Bosak podał nieprawdziwą informację: wysokość rzekomego wsparcia od samorządu oparł na niezwykle wiarygodnym źródle "mój kolega z fejsbuka napisał", a jako wynik podał wynik cząstkowy, tzn. na białostockim portalu pojawiła się informacja "do tej pory zebraliśmy 90 tysięcy złotych".


To ile w Białym Stoku zebrano skoro to nieprawdziwa informacja?

Jeśli WOŚP nie prowadzi takich danych to pytam się dlaczego???


Odpowiedź na to pytanie w pierwszym akapicie.

Twoja
@rineo: @rineo:

Czy to prawda, że żona Owsiaka na stronie WOŚP widniała jako pracująca społecznie na rzecz WOŚP?


Nie. Żona Owsiaka widniała jako pracująca społecznie w zarządzie WOŚP, a nie w WOŚP, w którym jest zatrudniona od lat i nie jest to żadna tajemnica. Jak ktoś nie wie czym się różni zarząd fundacji od fundacji to problem jego ignorancji, a nie WOŚP.

Nie rozumiem. Po co ogłaszają, że pracuje społecznie,
To ile w Białym Stoku zebrano skoro to nieprawdziwa informacja?


@tylkoczytam-niebanowac: nie wiem, sam się dowiedz. Wiem że 90k to nieprawdziwa informacja bo podano wynik cząstkowy, a nie końcowy.

Twoja odpowiedź to: " Zrobienie zestawienia "ile na co poszło w sztabach" wymaga ogromnych nakładów pracy - nie do końca wiadomo po co."


Nie kolego, nie doczytałeś. Moja odpowiedź brzmiała: sztaby podlegają kontroli społeczności lokalnej. Jeśli w danym mieście organizator robi jaja,
@tylkoczytam-niebanowac:

Znowu niezła manipulacja.... to dlaczego wykresy na stronie WOŚP sugerują coś innego?


Nie manipulacja tylko twoja nieumiejętność czytania ze zrozumieniem i przyjęcie tezy a priori, bo wykresy dostępne na stronie WOŚP pokazują dokładnie to, co napisałem. Co za koleś :/

To szpitale nie kupują za pieniądze NFZ sprzętu? więc za co normalnie szpitale kupują sprzęt?


Szpitale kupują sprzęt ze swojego budżetu, którego pieniądze od NFZ są częścią, ponownie twoja ignorancja
@rineo: Nie wiem więc pytam, na większość tego co dopytałem i tak nie odpowiedziałeś.

Pisałem co sugerują a nie co pokazują. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Powtarzanie że 100% kasy z puszki idzie na dzieci sprawia, ze dużo ludzi w to wierzy, co jest nieprawdą. Bo idzie ile? 80%?

Nie możesz wyjaśnić tych skrótów? dać linka gdzie jest to wyjaśnione skoro jesteś w tym ekspertem? 3 literowe skróty mają wiele znaczeń
Pisałem co sugerują a nie co pokazują. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Powtarzanie że 100% kasy z puszki idzie na dzieci sprawia, ze dużo ludzi w to wierzy, co jest nieprawdą. Bo idzie ile? 80%?


@tylkoczytam-niebanowac: widzisz, czyli nie czytasz. 100% przychodów finałowych idzie na cele zbiórki, po prostu kupowanie sprzętu nie jest jedynym celem zbiórki: jak wydają na program badań przesiewowych słuchu to to też jest "na dzieci" i nie
@tylkoczytam-niebanowac: Czytam Twoje pytania i widzę, że nie ma technicznej możliwości wyczerpująco na nie odpowiedzieć z dwóch powodów:

1) Oczekujesz gotowe, niczego nie sprawdzisz w Internecie. Generalnie przedstawiasz bardzo tępiony w Internecie punkt widzenia: "To teraz proszę poświęcić mi 1h i wyjaśnić krok po kroku wszystko: czym się różni uciskanie klatki od udzielenia pierwszej pomocy, jak działa księgowość spółek, jak działa prawnie fundacja...".

2) Nie masz kompletnie żadnej wiedzy n/t nawet
@rineo: @zwykly_obywatel: oczekuje gotowe kompetentne wypracowane odpowiedzi oczywiście. Nie mam czasu na szukanie, jeszcze coś źle spojrze, chce mieć pewność a to jakieś pitu pitu dostaje, bzdury i 90% i tak nadal bez odpowiedzi.

mówiłem starczy mi FAQ WOŚP gdzie to jest albo przekazanie gdzieś wyżej

nie chce tych głupich odpowiedzieli od jakiegoś rineo co czuje się jakimś autorytetm od pisania google nie boli

co mi z tego że po