Wpis z mikrobloga

Takie korporacyjne, bezduszne, bezsmakowe jedzenie dla bezdusznych, tchórzliwych i nieumiejących gotować ludzi.


@lord_xenu:

jak nie masz tego cudeńka to thermomixowe grono patrzy na ciebie z politowaniem, więc jeśli ja stać... to na pewno jej nie odciągniesz, bo koleżanki już jej wmówiły że nie może bez tego dalej żyć.


@Mirkova:

teraz co druga laska jak nie robi paznokci, to wciska to gówno a.k.a Thermomix komu popadnie, robiąc ze swojego profilu na
@Escalade
Niby tak. Ale po ponad 12h roboty, bardzo często po prostu mi się nie chciało gotować i efekt tego był taki, że albo zamawiałem jakieś śmieci z dowozu, albo gotowe dania z mikrofalówki. Miesięcznie wychodziła na to i tak i tak całkiem niemała sumka.
Plus całkiem sporo schudłem, bo zacząłem sobie podmieniać składniki w przepisach. Jogurt zamiast śmietany. Kalafiorowy albo marchewkowy ryż zamiast zwykłego. Lody jogurtowe słodzone erytrolem zamiast zwykłych.
Wiem,
Miałem przez pewien czas straszą wersje od rodziców, bo kupili nowy. Dla osób, które potrafią gotować i maja kuchnie normalna w domu to gadżet bez sensu. Szybciej mi było zrobić coś tradycyjnie niż bawić się w te przepisy. Jak ktoś nie ma kuchni to może być alternatywa, a na pewno jeśli ma dwie lewe ręce do gotowania. Ja używałem tego głównie jak blender kielichowy, a miałem te wszystkie przystawki parujace itd. Np
@mateusz-zahorski: nasłuchała się, że psiapsi mają albo naoglądała na instragramie randomowych influenserek i teraz też chce - typowe programowanie ludzi przez tego typu firmy. Przedstawicielki tego syfu zarabiają na tym >10k może to będzie jakiś argument. Z drugiej strony jeśli jesteś w stanie wydać hajs na to, w przeciwnym wypadku wydałbyś na jakiś tygodniowy wyjazd gdzieś tam to kup - przekona się, że będzie na siłę zmuszała się żeby tego używać.
@kucyk: ile wy jecie, skoro np gar bigosu z tego thermomixa starcza dla 6 osób i jeszcze zostaje? XD
@mateusz-zahorski Osobiście mam, używam i sobie chwalę, na raty na bank nie warto tego brac, bo nie będzie Ci się przydawać codziennie, ale jest niezastąpiony jak dla mnie do wyrobu wszelkiego rodzaju ciast, plus jest taki, że nie trzeba mieć nawet stolnicy i sam wyrobi Ci ciasto, zajebisty do drinków, polecam prosseco
@mateusz-zahorski: U mnie była identyko sytuacja, Żona była napalona na thermomixa jak szczerbaty na suchara, a ja wręcz przeciwnie - sam potrafię gotować i nie potrzebuję do tego garnka za 6k.

Ostatecznie udało mi się znaleźć używkę za nieco ponad 2k na olx od chłopa który kupił i użył może 2 razy. Po 3 latach nie wyobrażam sobie kuchni bez tego ustrojstwa, może ze względu na to, że posiadam mała powierzchnie
Termo uratował moje menu gdy zostałem sam w chacie na dwa tygodnie. Jestem tak leniwy ze gdyby nie on, żył bym na parówkach i płatkach z mlekiem a tak sobie #!$%@?łem jakies penne arabiata