Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy lot i pytanie. Chodzi o bagaż rejestrowany 10 kg. Moja walizka mierzona od podłoża (czyli z kółkami) ma około 59 cm. Przewoźnik dopuszcza 55 cm. Inne wymiary tj szerokość i grubość się zgadzają. Mam kupić inną niższą o te 3-4 cm walizę czy to przejdzie bez problemów? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

#loty #latanie #podroze #rayanair #pytanie
  • 10
@zamawiacz88: ale Ty masz bagaż rejestrowany co idzie do luku czy kabinowy ? Bo rejestrowany nadajesz na check in i zwykle jest do 23kg i spore wymiary a do kabiny walizka idzie z Tobą i tam jest limit chyba 55
Ok to jakiś wymysł ryana - normalnie masz bagaż rejestrowy do luku do 23kg, a kabinowy do 55 cm do chyba 8 kg. Ryan to tzw tania linia, często kabinowy bagaż sprawdzają dość rygorystycznie, jest taka skrzynka/klatka i jak bagaż wystaje to dopłata. Ty masz bagaż rejestrowy, oddajesz go przy check in, jeszcze przed kontrola bezpieczeństwa. Normalnie nikt nie powinien robić Ci problemów o te kolka, ale to ryan… nie wiem, może
@zamawiacz88 imho
1. maly plecak wnosisz na pokład (to ten co ma ściśle okreslone wymiary) w LOT jest max 8kg
2. ten drugi co dokupiles nie ma limitu wymiarowego (tzn jakies tam ma, żebyś szafy nie przewoził ( ͡ ͜ʖ ͡) jest tylko max 10kg.
pamiętaj ze ten musisz odprawić na lotnisku wcześniej - on idzie do luku bagażowego (wyjmij z niego wszelką elektronikę i wazne i