Wpis z mikrobloga

jeśli założe sobie sklep internetowy z X rzeczami, i ustawie skrypt czy coś, aby widzieć ip każdej osoby/firmy która odwiedza moją strone ( czy w ogóle tak się da? ) , aby pozniej np z nimi się skontaktować / lub po prostu do zebrania danych, to jest to legalne? czy nie można tak robić nawet jak jest taka możliwość? #programowanie #programista15k #it #webdev #prawo
  • 6
Serwer każde zapytanie z ip zapisuje sobie do access logów więc już to prawdopodobnie zapisujesz sobie. Raczej problemem jest to w jaki sposób wykorzystujesz te dane, niż że w ogóle to robisz. Wtedy musisz to odpowiednio opisać w polityce prywatności, ale ja prawnikiem nie jestem to Ci nie powiem w jaki sposób.

Pytanie w jaki sposób chcesz wykorzystać ip do kontaktowania się z kimkolwiek. Jak masz zarejestrowanego użytkownika to możesz skorelować jego
@fearofgod: Jest to legalne, ale skontaktowąc się jest trudno. Bo musisz napierw sprawdzić do kogo należy takie IP i np wyskoczy ci Orange i wtedy z nimi sie musisz skontaktować zeby dali Ci dane klienta który w danej minucie korzystał z tego adresu IP ale takie uprawnienia mają tylko organy ścigania. A i tak na koniec sie okaże że to nie osoba na rachunku weszła na Twoją strone tylko kumpel dziecka