Wpis z mikrobloga

Robie zurek ????

Juz od dziesieciu lat tradycyjnie w swieta spotykamy sie w gronie tych samych znajomych my dwoje i 4 angielskie pary.

Kazdy przynisi cos do jedzenia, a mi juz od tygodnia przypominaja zebym znowu zurek zrobil ????

I przy okazji sprawdze czy na wykopie nadal jest zapotrzebowanie na moj tag #nietylkomielonka o tym co jada polska #emigracja w #uk
#gotujzwykopem #jedzenie
mielonkazdzika - Robie zurek ????

Juz od dziesieciu lat tradycyjnie w swieta spotyka...

źródło: DSC_4543_1

Pobierz
  • 17
Dla mnie ziemniaki w żurku to chwyt taniej gastronomii żeby bardziej zapchać klienta oszczędzając na kiełbasie i jajkach. Ani się człowiek nie nacieszy delikatnym smakiem ziemniaka który będzie zdominowany przez kwaśny żur, ani się nie nacieszy teksturą rozmiękniętą w zupie.


@Mirkosoft: Słowo kluczowe - zalewajka.
@Mirkosoft nie demonizujmy. U mnie w domu od zawsze żurek podawany był z tłuczonymi ziemniakami z zasmażaną cebulką na osobnym talerzu. Nie wiem dokładnie skąd ta tradycja, ale tak robiły moje babcie (jedna z Rzeszowa, a druga że Lwowa), ale też rodzina ze Śląska. W tej wersji zarówno jajka jak i ziemniaków nie brakuje, a kwaśna zupa z delikatnymi ziemniakami i słodką skarmelizowaną cebulką daje bardzo przyjemnie połączenie. Za wersją z krojonymi
@Viking-: Tak to do każdej zupy sobie można dobrać ziemniaków. Powód dokładnie ten sam co z chlebem, żeby się hajer bardziej najadł ;)

Jeszcze osobno na talerzyku, z cebulką ok. Ale pływające ziemniory to dzieło szatana ;P

a bardziej serio, tak czy inaczej to przestarzały zwyczaj.
@Mirkosofot czywiscie, że chodzi o to żeby się dopchać, dlatego u mnie w święta (którekolwiek) ziemniak pojawia się z boku jako dodatek. Nie zmienia to faktu, że dodatek może być smaczny.

czy zwyczaj przestarzały to ciężko powiedzieć. Przecietny Kowalski raczej nie ma czasu czy ochoty robić codziennego obiadu który skalda się z menu degustacyjnego z 5 potraw gdzie da się nasycić bez zapychaczy więc wjeżdża zupa z ziemniakami/makaronem i jakieś mięso lub
Nie zmienia to faktu, że dodatek może być smaczny.


@Viking-: Albo może być nawet niesmaczny a komuś może pasować. Wolnoć, Tomku, w swoim domku ;)

obiadu który skalda się z menu degustacyjnego z 5 potraw


@Viking-: Nie uważam żeby o mnogość potraw tutaj chodziło. Raczej o zapotrzebowanie i możliwości. Większość z nas już nie wykonuje ciężkiej fizycznej pracy, a i naszych oszczędności rzadziej szukamy w kuchni. Stąd popularność o wiele
@Viking-: Zgoda, nie demonizujmy. Z tym, że o ile na śląsku funkcjonuje żur żyniaty, tak cebula była zawsze zakazana w tej potrawie, co nie oznacza, że większość miała wyjebongo na tę zasadę. Wolność Tomku...