Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chciałabym się z kimś umówić, ale moim największym kompleksem są .. paznokcie. Od dziecka notorycznie obgryzam paznokcie. A to z nudy albo ze stresu. Do kosmetyczki nie mam za czym się wybrać bo mam zbyt krótkie i kruche paznokcie by kosmetyczka mogła mi przedłużyć żelem a co najwyżej zrobić rekonstrukcję paznokcia by wyglądał naturalniej. Czuję wstyd do samej siebie, że pozwoliłam na to by moje paznokcie tak wyglądały ale nie potrafię inaczej sobie radzić z stresującymi sytuacjami, nie mam tyle samodyscypliny by przestać.

Nie raz spotykałam się z niepochlebnymi i nie miłymi komentarzami na temat moich paznokci, dlatego jak tylko jestem w publicznym miejscu lub na spotkaniach ukrywam ręce z dala od ciekawskich oczu, a to mam ręce schowane w kieszeni albo między nogami lub za plecami. Nie jest to wygodne ani komfortowe dla mnie, ale jak wspomniałam nie umiem sama sobie pomóc. Zwłaszcza , że w obecnym czasie nawet odżywki do paznokci nie pomagają bo paznokieć nie odrasta tak szybko. Piłam też drodże ale efektu nie ma - bo obgryzam. Boję się, że gdybym się z kimś umówiła to pierwsze co by na co spojrzał to moje zeżarte paznokcie i powiedziałby mi że, jestem obrzydliwa. W sumie ta osoba, miała by racje, bo kto by chciał się umawiać z dorosłą kobietą , która nie może zapuszczać paznokci? No nikt. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samotnosc #pytaniedoeksperta #relacje #zwiazki #depresja #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
kto by chciał się umawiać z dorosłą kobietą , która nie może zapuszczać paznokci?


kek

myślę, że Twoje paznokcie to będzie co najwyżej drugorzędna sprawa dla kogoś, z kim się umówisz. co najwyżej przeciągnij je pilnikiem, żeby wyglądały w miarę równo.
@mirko_anonim: tez tak miałam!!! Obgryzalam większość życia, spróbuj gorzkiego paluszka lub obklejenia palców plastrami
Dobra jest odzywka eveline 8w1 bodajze (chociaz musisz zobaczyć czy tobie podejdzie, poczytaj opinie bo są różne) i biotebal, picie drożdży robi dobrze i na paznokcie i na cerę, musisz to przetrzymac, ja aktualnie znów obgryzam ale tylko kciuki XD reszta ładnie rośnie
A kosmetyczki pracują na tak obżartych i brzydkich paznokciach ze i twoje nie zrobią
via mirko.proBOT
  • 0
Odpowiedź anonimowego użytkownika:

tez obgryzalem, gorzkie zele sie nie sprawdzily. jedyne co pomoglo to wizyta u kosmetyczki ktora zrobila mi sztuczne paznokcie ale to trzeba regularnie, ja bylem miesiac temu i juz troche mam zniszczone to co nalozyla a z jednego palca odpadlo calkiem. ale najwazniejsze jest to ze mimo ze dalej zdarza mi sie ciumkac palce i skorki to paznokci juz raczej nie obgryzam a nawet jak sie zdarzylo to szybko
@mirko_anonim: Ale byłaś u kosmetyczek i odmówiły przedłużenia? Ja chodzę regularnie już niemal 2 lata i dzięki temu zapuściłam swoje, płytka się wydłuża, ja nie grzebię przy skórkach. Na początku 2-3 razy chodziłam co 2 tygodnie na uzupełnienie, a później co 3-4 i wszystko się ładnie trzyma. Paznokcie dodają mi bardzo dużo pewności siebie, polecam!

A samo zaprzestanie obgryzania nie pomoże. Paznokcie te już są tak zniszczone, mają tak krótką płytkę,
@mirko_anonim: Obgryzałem paznokcie kilkanaście lat i też nic nie pomagało. W końcu zaczalem obgryzać tylko jedną stroną szczęki i wykrzywiło mi ją po kilku latach dlatego założyłem aparat na zeby. To był bodziec tak mocny ze zaprzestalem obgryzania. 2 lata mijają jak nie obgryzlem paznokcia zębami. Po pierwsze drogo i szkoda by bylo aparat zniszczyc obgryzaniem, a i lepiej mieć ładne zeby I przy okazji ładne paznokcie
via mirko.proBOT
  • 0
Odpowiedź ✨️ autora wpisu:

@svaraiz:
@rtone:
@dr3vil:
@ LetticeDeVries:
@sberatel:
@czaszkopranie:
@solo_living_yolo:
@Tranzol:

Dziękuję Wszystkim za pomocne rady! (ㆁᴗㆁ)

Wypróbuję metody i sposoby, które zamieściliście w komentarzach. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć swój cel i raz na zawsze skończę z obgryzaniem.

@peszek_leszek: Byłam 2x u takiej jednej kosmetyczki, która mi przedłużyła paznokcie żelem i się trzymało ładnie przez miesiąc