Wpis z mikrobloga

Mój tato po raz pierwszy od co najmniej 60 lat nie poszedł poświęcić koszyczka, z palmą też nie był.

Kilkanaście lat temu rodzice jeszcze wysłali mnie na bierzmowanie.

Mama szybciej zrezygnowała z uczestnictwa w tym cyrku, bo miała dosyć wymuszania na wiernych poczucia winy - proboszcz na każdej mszy wypominał przybyłym, że nowy kosciół jest wciąż nieukończony, bo ludzie dają za mało datków na tacę. A że nowy kościół musiał koniecznie mieć wyższą wieżą od proboszcza somsiada (drugi ogromny kościół jest 600 metrów obok) i jeszcze spory dom z salą obok plus elegancki parking, to już nieważne. Po 20 latach wciąż są rzeczy do roboty.

Dzisiaj rodzice mają już tego dosyć i brzydzą się kościelnych procedur ukrywania prawdy o pedofilach. Wizja, że ksiądz może bezkarnie molestować i gwałcić nieletnich, a potem rozgrzeszać innych i jeszcze prawić morały, skutecznie trzyma ich z dala. O wszędobylskich plakatach wyborczych #pis przy każdym kościele nie wspomnę. Przykład idzie z góry. Polscy hierarchowie to parodia tej religii. Spaślaki, alkoholicy, biznesmeni, oszuści, politycy.

Mogę być dumny z rodziców, że wyrwali się z tej obłudy, przepraszam, tradycji. Trochę późno, ale i tak dobrze.

Niekoniecznie przestali wierzyć w boga, po prostu polski kler zanotuje mniejsze wpływy.

A ja w tym roku może dokonam apostazji, a przynajmniej się postaram, bo też jest to zawiły proces i w sumie nagroda niewielka. Ot, gest.

#religia #kosciol #pedofilewiary
  • 41
Dystans wobec rzymskokatolickiego katolicyzmu nie musi oznaczać negacji pojęcia katolicyzmu w sensie w jakim było ono rozumiane wśród starożytnych chrześcijan. Wierzę w Chrystusa lecz pod niektórymi względami inaczej niż Watykan. A jeśli chodzi o otyłość niektórych duchownych to nie powinno się używać słowa "spaślaki" gdyż często mamy do czynienia ze schorzeniem lub genami a nawet jeśli nie to pozostańmy kulturalni.
tą śpiewkę o genach i schorzeniach to słyszę tak często, jakby dotyczyła 98% spaślaków, a nie 2%.


@BennyLava: a co, prowadzisz jakieś dane statystyczne i badania? Czy może raczej próbujesz usprawiedliwić swoje gówniane zachowanie?
a co, prowadzisz jakieś dane statystyczne i badania?


@TeBerry: tak, w Instytucie Danych z Dupy, a co?

Czy może raczej próbujesz usprawiedliwić swoje gówniane zachowanie?


Gówniane zachowanie to promocja i normalizacja otyłości. Jesteś grubasem i poczułeś się dotknięty?
tak, w Instytucie Danych z Dupy, a co?


@BennyLava: Jajco. Więc może lepiej zostaw wypowiadanie się na takie tematy lekarzom, lub innym ekspertom. Dzięki temu ludzie z trzycyfrowym IQ nie będą uważali cię za debila, a przynajmniej do czasu aż znowu wypowiesz się na temat, o którym nie masz pojęcia. Milczenie jest złotem, czy coś.
@red7000: ale to wiesz, że z nich tacy katolicy byli jak z koziej dupy trąba? "Wszyscy" chodzili do kościołą i papiez polak był to oni też, teraz w tv mówią jacy to pedofile to już nie chodzą. A wiesz skąd to wiem? Bo jakby by im zależało to by szukali lepszej parafii, co oni chłopi uwiązani do ziemi?
via Android
  • 0
@LifeReboot Powodzenia w szukaniu dobrej parafii w wieku 70 lat. Zresztą, jeden problem.

Podczas ostatnich wyborów każdy z kilkunastu kościółów miał plakaty PiS. Śledziłem temat jako lokalną ciekawostkę. To jest dyskwalifikujące dla organizacji. Tego nie było 10 lat temu.