Wpis z mikrobloga

Jaki monitor proponujecie/używacie do programowania? Myślę o przejście na 2k 2560x1440. Nieźle wyglądają te AOC Q27P3QW lub Q27P3CW (drugi ma wejście usb c, ale nie widzę takiej potrzeby). Setup to jeden monitor i laptop - raczej dwóch monitorów nie biorę pod uwagę.
#monitory #programowanie
  • 13
@Barok: 4K, 31,5": za duży, i ciągle są programy pod winde 10, które się źle skalują (150%), i jak próbowałem z drugim full HD (100%) to się w ogóle #!$%@?ło na potęgę.


@takija podobne opinie czytałem, że jednak do siedzenia tuż przed to trochę za duży jest i że muszą skalować wszystko bo za drobno.
W biurze zawsze miałem 2XFHD i zdecydowanie wolę ultrawide z 1440p
4K, 31,5": za duży,


@takija: 31.5" to za duży monitor? Od dwóch lat mam 38" curved (LG 38GN950-B - https://www.lg.com/pl/monitory/lg-38gn950-b) i nawet od razu po zakupie nie wydawał mi się za duży (wcześniej miałem jedynie 27" FullHD).

i ciągle są programy pod winde 10, które się źle skalują (150%)


@takija:
Tak, na tym swoim 38" mam włączone skalowanie 150% (mam jeszcze Win7 :D ) i u mnie nie mam ani
@Adaslaw chodziło mi raczej że 4k to już trochę duża rozdziałka gdy siedzisz tuż przed.
Rozmiar rzecz względna no i cale jednak inaczej się prezentują przy ultrawide a inaczej przy 16:9

@zuligarson ja kupiłem MSI Optix MAG342CQR no i jestem bardzo zadowolony. Chciałem mieć ultrawide curved z 1ms VA i spisuje się elegancko, tylko ja brałem dość dawno więc pewnie model już ma następcę.
Chyba w dobrej cenie go trafiłem, ale spokojnie
emesc - @Adaslaw chodziło mi raczej że 4k to już trochę duża rozdziałka gdy siedzisz ...

źródło: temp_file.png5620166342043651995

Pobierz
@Adaslaw: piszesz o innym monitorze, z mniejszą rozdzielczością, i o innych proporcjach, ale za to zakrzywionym. Zresztą wg specyfikacji, to monitor typowy do grania, a op pyta o narzędzie do programowania. Na pewno używasz go tego celu? Piszesz, że nie masz problemów ze skalowaniem, ale że takie problemy istnieją. Pochwalić się? Podzieliłem się swoją opinią, a ty zaprzeczasz moim wrażeniom.

Do @emesc piszesz, że 31,5 nie jest za duży, choć pisał
t.....a - @Adaslaw: piszesz o innym monitorze, z mniejszą rozdzielczością, i o innych...

źródło: 20024a2fbb0c152f76f7defc1e726100--rhinos-point-of-view

Pobierz
@takija tak, używam go do programowania (to mój zawód).
czy mój monitor jest z segmentu dla graczy? może i tak, ale co to zmienia, skoro obrazem i komfortem pracy na nim jestem zachwycony.
kupiłem go po przeanalizowaniu dziesiątek monitorów i wybrałem ten, bo ma wypasione parametry (których szukałem).
ja monitory wymieniam bardzo rzadko (raz na ~10 lat), dlatego przyznaje, że kupuje je z pewnym zapasem technologicznym w przód.

podział na segmenty monitorów