Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

bo myślą że magicznie to oni będą tymi nielicznymi co dymają innych i dostają sraki jak usłyszą np o progresji podatkowe


@szybki_zuk: Jakoś zawsze w efekcie wychodzi na to, że progresja dojedzie zwykłych pracowników którym się chciało #!$%@?ć a kapitalista wciąż zapłaci grosze. No niewiarygodny przypadek wręcz xD
@GienekZFabrykiOkienek: z drugiej strony dojedziesz do stawki, od ktorej juz nie oplaca sie robic nadgodzin itd. Dzieki czemu zajmiesz, sie czyms innym. Moze otworzysz wlasny biznes, bo bedziesz mial czas sie tym zajac. Moze to pozwala byc szwedom, niemca, dunczyka tak innowacyjnymi. Ta granica, ktorej nie przekroczysz na etacie.
im większy socjalizm, i im bardziej rozwinięta gospodarka tym trudniej zgromadzić kapitał na wygodne życie, równanie poziomu powoduje że ty gówno masz pomimo zaangażowania,, dochodzi do tego że gość na entry level zarabia 2,8k a osoba co pracuje 5 lat 3,5k to jest patologia - wypłaszczanie zarobków, utrudnia wybicie się jednostkom ambitnym


@statystyczny_yt: I prawidłowo, jeżeli nie dorobi się jeden z drugim na etacie to nie założy własnego Januszexu, nie będzie
Pamiętam jak jakoś w tamtym roku,chillując się przy piwku w sporej grupie osób ze znajomymi znajomych(których notabene pierwszy raz widziałem na oczy,co ma znaczenie dla tej anegdoty) oglądaliśmy tv,i był pokazany chłopiec który sprzedawał zrobione przez mame przetwory,czytając przy okazji książki,ku pokrzepieniu serc.Wywiązała się ciekawa dyskusja,w której jako jedyny forsowałem przedstawiany na wykopie światopogląd,jako że dziecko powinno cieszyć się dzieciństwem,a nie harować jak wół od młodzieńczych lat,bo jego rodzice nie potrafią zapewnić
Znam też chłopaka, który jest synem dentystów. Zawsze mu cisnęli, że musi przejąć po nich ten biznes. On wybrał inaczej, bo studiował fizykę, a teraz pracuje za minimalną krajową. Z tego co wiem to gdy był młodszy to lekko nie miał, depresja, leki i te sprawy. Dopiero jak się uniezależnił od rodziców to zaczął żyć pełną piersią.


@damienbudzik pracuje za minimalną i żyje pełna piersią. xD
Armia prawaków dba o elitystyczne ugruntowanie tych nierówności, aby żadna komuna robotnicza, kulturowa czy etniczna nie zburzyła tego układu.
@sruba_m3: Inteligencja emocjonalna i inteligencja społeczna, tak podsumowując. Znajdziesz o tym masę świetnych książek i masz do wyboru 1) hehehe co za #!$%@?%^& 2) hmm no dobra, zacznę cos z tym robić i faktycznie ruszę temat jeśli na życiu zależy
@RyouNarushima: żeby było śmiesznej chodziłem do liceum katolickiego, widziałem tam takie banany co ich w życiu na oczy nie widziałem wcześniej, mój pierwszy kontakt z uczniami innego koloru skóry tam był na przykład.
@matigala: Ale na wykopie i w necie najpopularniejsza jest Konfederacja, która proponuje jeszcze większe ułatwienia dla bogatych, żeby jeszcze większa różnica była w poziomie z jakiego się startuje w życiu.
Progresja podatkowa + obniżka podatków dochodowych by zwiększyć podatki spadkowe, majątkowe oraz od transakcji finansowych is the answer.
Niektórym "bogaczom" biznes padał 5 razy, zanim do czegoś doszli. Tak, sporo zależy od szczęscia ale i od odwagi podejmowania ryzyka.


@text: Większości ludzi nie stać na to, żeby 5 razy im biznes padł, bo jak im raz padnie to nie mają na nic kasy, są zadłużeni po uszy i jest kaplica. Jak się ma hajs od starych na rozkręcenie, to wiadomo, że łatwiej się "ryzykuje".

Czy ich dzieciom jesty łatwiej?
no taki przypadek.. a ilu urodziło się w biedzie a potem osiągnęło sukces? myślę że więcej. to dopiero jest satysfakcja


@Vedar: Znacznie mniej, w Polsce bieda i bogactwo są w ogromnej mierze dziedziczne, podobnie jak nawet wykształcenie. Jeżeli masz 2 rodziców z wyższym wykształceniem szansa że sam skończysz studia wynosi ok. 80%, przy 1 rodzicu spada do 40%, a bez żadnego do 15%, tak więc życie jest w ogromnej mierze zdeterminowane.
Najbardziej debilna rada 2023: jesteś biedakiem, zrób se dziecko xDDD Czy wy krowy rozpłodowe nie widzicie jakimi bestialskimi oprawcami jesteście?


@CXLV: Jak biedni sobie nie będą robić dzieci, to będziesz miał dzietność na poziomie 0,3 i w ciągu 2 pokoleń większość w Polsce będą stanowili imigranci z Afryki, właśnie którzy będą pochodzili z biednych rodzin.