Wpis z mikrobloga

Znacie w Warszawie jakiegoś dobrego lekarza specjalistę od łokcia? Już od kilku miesięcy mam problem. Diagnoza to łokieć tenisisty, aczkolwiek podczas ćwiczeń poczułem ukłucie i od tamtej pory się ciągnie. Próbowałem już leczenia farmakologicznego, fizykoterapii, zabiegów Indiba, jonoforezy, ostrzyknięcia. Po blokadzie miałem kilka tygodni spokoju to znów wróciło. W badaniach USG żadnych zmian, a mnie już powoli trafia.

#medycyna #zdrowie #lekarz #ortopedia #mikrokoksy #mirkokoksy #warszawa
  • 10
@widzialem: Jedyna skuteczna metoda to zabiegi z fali uderzeniowej + stretching prostowników wstępnie + wzmacnianie zginaczy = ekscentryczna praca prostowników + cierpliwość (ścięgno potrafi się przebudowywać do 6 miesięcy)
  • 0
@Poemat:

Jedyna skuteczna metoda to zabiegi z fali uderzeniowej


To jest jedyny zabieg, którego nie miałem, ponieważ powiedziano mi, że ma mniejszą skuteczność niż ostrzyknięcie i trzeba powtarzać kilka razy żeby jakiś efekt zauważyć
@widzialem: To ostrzyknięcie właśnie nic nie daje ( ͡ ͜ʖ ͡) Nie ma nigdzie w EBMie potwierdzonego działania lekiem zarówno sterydowym, NLPZ czy PRP wobec tendinopati. Ortopedzi to „wciskają” bo mają z tego zarobek i tyle.
Zabiegi z fali trzeba wykonać w serii, realnie z doświadczenia patrząc od 5 wzwyż.
  • 0
Ortopedzi to „wciskają” bo mają z tego zarobek i tyle


@Poemat: Coś w tym jest, bo za tę wątpliwą przyjemność zapłaciłem ponad 6 stów :D

Zabiegi z fali trzeba wykonać w serii, realnie z doświadczenia patrząc od 5 wzwyż


Masz do polecenia jakiś ośrodek gdzie najlepiej to wykonać?
  • 0
Zabiegi z fali trzeba wykonać w serii, realnie z doświadczenia patrząc od 5 wzwyż.


@Poemat: Jakie powinny być minimalne i maksymalne odstępy między zabiegami? Czy w trakcie zabiegów z falą można wykonywać jakieś ćwiczenia czy nie należy dodatkowo obciążać?
@widzialem: Moja różowa nie mogła ręką ani ruszyć, ani podnieść czegokolwiek i po badaniach obrazowych dostała zalecenie fali uderzeniowej od ortopedy właśnie na łokieć tenisisty.
Jakbyś się zastanawiał, czy warto zaufać wykopowemu fizjo, to zawiozłem ją do @Poemat i dziewczyna po każdym zabiegu wychodziła uśmiechnięta a w domu spokój, obiad znowu na stole i w nocy głowy nie zawraca, więc polecam XD