Wpis z mikrobloga

Nic mnie bardziej nie denerwuje niż zaparte w swojej racji ego i emocjonalność w dyskusjach xD
Baminiści/bambiści są kurła najgorsi. [WIĘCEJ SCREENÓW W KOMENTARZU]

Lubię sobie powymieniać czasem spostrzeżenia dotyczące świata, poglądów. Jestem ciekawa ludzkiej psychiki, więc często zadaję pytania by poznać i zrozumieć lepiej świat.

Prywatnie nie rozumiem bambinizmu - ponieważ dla mnie człowiek jest istotą stojącą NAD zwierzętami (i nie jest to kwestia religijna). Etycznie trzeba traktować życie każdego na równi, ale nawet gdyby patrzeć pod względem ewolucyjnym na nasze zachowanie - czyli typowo, ,,rządzą nami zwierzęce instynkty" - nie ma takiej sprawiedliwości w świecie, nie będzie i nie da się tego zmienić. Co nie zmienia faktu, że mimo uznawania wyższości człowieka nad zwierzęciem - wierzę w to, że w swojej świadomości człowiek powinien wystrzegać się płytkich osądów, agresji, i wszystkiego co związane ze ,,zwierzęcymi cechami" - nie powinniśmy traktować zwierząt jako słabszych i się nad nimi pastwić, czerpać radość z tego, że są słabsze i bezbronne przed nami.

Ja, nawet gdy się z kimś nie zgadzam to staram się go traktować z szacunkiem, ale ileż można kłócić się z kimś kto nie potrafi spojrzeć na świat niż przez pryzmat swoich z dupy doświadczeń i ugruntowanych na papce z gówna poglądów xD

Zaczęłam rozmowę z nim od tego czy gg mogłoby być traktowane jako aplikacja randkowa, ale jako, że chwalił się wężem w opisie to chciałam zagaić na temat węża - i dalej zaczęłam się zastanawiać jak się czuje karmiąc zwierzę innym zwierzęciem, potem już mu odpier^liło, ale i tak chciałam zachować poziom jakiejś dyskusji i wyszło co wyszło xD Potem to się sama już zdenerwowałam, bo nie będę dawać się obrażać z takich błahych powodów

Już kiedyś miałam takie zatarcie z bambinistami, w jakimś wątku o tym, że słoń uciekł z niewoli i stratował śmiertelnie kilku ludzi. Rzadko wyrażam swoje poglądy czy emocje w takich dyskusjach, a jedynie staram się przedstawiać inny punkt widzenia i to, że trzeba brać więcej czynników pod uwagę. Ale to jaka burza występuje pod takimi wątkami xD
Wytłumaczcie mi, jak to ma działać. Bambiści życzący innym ludziom śmierci, ponieważ ludzie są ,,kur&ami"?
Ehhhhh, gdyby tylko ludzie potrafili ze sobą normalnie rozmawiać.

#filozofia #etyka #przemyslenia #dyskusja #poglady #zwierzeta #buldupy
Wrrronika - Nic mnie bardziej nie denerwuje niż zaparte w swojej racji ego i emocjona...

źródło: bambista wkurwista

Pobierz
  • 9
  • 0
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: No ja to właśnie to co mówisz, miałam na myśli mówiąc o innym poziomie rozwoju

Ale w sumie tak po przeczytaniu jego wiadomości po raz drugi, wychodziłoby na to, że według niego to nieistotne, że gdyby zwierzęta miały taką możliwość (narzędzia, sposobność itd.) to też by to robiły, bo TERAZ nie robią i dlatego są lepsze
Kurde, rozwój nie na tym polega :D

W sumie każdy byłby ,,szczęśliwszy" gdybyśmy się
@Wrrronika: no muszę przyznać, że reakcja z Twojej strony jest całkiem emocjonalna, co sama krytykujesz ( ͡° ʖ̯ ͡°) choć fakt, że zaatakował Cię poniekąd personalnie i trzeba nie lada treningu żeby w takich sytuacjach zachować chłód.
Co do stawiania zwierząt nad ludźmi - zawsze uważałem, że to potwornie naiwna sprawa. Dla wyznawcy takich poglądów poleciłbym zrobić eksperyment polegający na przeżyciu gdzieś około 10-ciu dni w lesie
  • 1
@hej_wisos: prawda, kwestia mojego powolnego, lecz sukcesywnego leczenia się z cynizmu

Hmn, zależy jakbyśmy mieli traktować tę technologię. Teoretycznie ,,ogłupia", ale częścią naszego współczesnego życia są wszystkie narzędzia. To wszystkie tego typu technologie, ułatwiacze spowodowały, że to my jesteśmy dominującymi stworzeniami na Ziemii.
Nie potrafimy robić ,,podstawowych rzeczy", ale realnie - czy musimy? Każdy człowiek skupia się teraz na rozwoju pod innym kątem. Nie musimy już poświęcać godzin naszego i tak
@Wrrronika: zgodziłbym się ze znakomitą większością tego, co napisałaś, jednak mam wątpliwości co do tego.

I tak teraz każdy człowiek, nawet ,,najgłupszy" ma większą wiedzę, więcej informacji pochłania niż taki chłopek wykopek co orał ziemie i uprawiał żyto


Nie do końca myślę, że to zawsze jest prawda, sam często mówię coś w stylu "dzięki internetowi mamy dostęp do ogromu wiedzy ludzkości, a korzystamy z niego by w kółko oglądać memy" (