Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy.
Wróciłam na siłownię po dość długiej przerwie (ponad rok) i mam problem z martwymi. Generalnie od zawsze mam #!$%@? plecy przez siedzący tryb życia i mam bardzo pospinaną tylną taśmę. Ale przed przerwą robiłam martwe bez większych problemów i to z dużo większym obciążeniem, a teraz za każdym razem po martwych mam taki ból w kręgosłupie lędźwiowym że ledwo chodzę.
Macie jakiś sprawdzony zestaw ćwiczeń na poprawę mobilizacji przy martwych + jakieś mniej obciążające plecy alternatywy, żebym mogła robić zanim jakoś dojdę do ładu z tym?

#mikrokoksy #silownia #pytanie
  • 9
@missGuided Nie odpuszczaj martwego. Na początek askpekt techniczny, musisz się upewnić czy wykonujesz to poprawnie. W szczególności hip hinge oraz trzymania napięcia. W międzyczasie wzmacniaj wszelkimi spobami tylna taśmę, w szegolnosci polecam Good morning, to ćwiczenie jak żadne inne nie uczy ruchu hip hinge i wg mnie jest królem ćwiczen na posterior chain. Jeśli chodzi o jakąś mobilnosc w martwym, to poślad, kulszowo-goleniowe, biodrowo lędźwiowy i prosty uda.