Wpis z mikrobloga

Udało się wreszcie przetestować nowe pedały i buty (Look Keo classic 3/Shimano rc300) na trochę dłuższej trasie.
Czuje, że muszę popracować nad ustawieniem bloków, ale rzeczywiście jeździ się duuuuzo lepiej. Szczególnie kiedy wiatr daje w ryjec i trzeba mocniej docisnąć. Zmiana, zdecydowanie na plus.
Oczywiście nie obyło się bez incydentów. Dwukrotnie niemal poleciałem na bok zatrzymując się przed przejazdem.
O ile wypinanie mam jako tako opanowane, to muszę pamiętać, aby opierać się na stopie, która wypiąłem XD
Albo na wszelki wypadek, wypinać obie, póki co.

Na koniec okazało się, że jednak nie odpaliłem stravy, ale i tak nie było się czym chwalic ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯

W międzyczasie (tzn. między zakupem butów, a dzisiejszym przejazdem) wymieniłem też wyciągnięty już łańcuch. A po kilku dniach zamówiłem nową kasetę, bo ze starą nie chciał już współpracować. Kupiłem też walizę z narzędziami, bo ostatnio więcej dłubię niż jeżdżę (nowe linki i pancerze przerzutek, już do mnie idą)
Z każdą wymieniona częścią czuje, że jestem coraz bliżej zakupu nowego roweru, a ten będzie służył na dojazdy do pracy.

Kończąc.
Fajnie mieć taki rower, na którym można się nauczyć podstaw działania osprzętu i prostych napraw czy wymiany części. Szczególnie, kiedy jedyne co do tej pory robiłeś, to napompowanie kół raz na jakiś czas XD

Dobrej pogody i przyjemnej jazdy na niedzielne popołudnie, żeby humor był gitówa (òóˇ)

#szosa #rower
Pobierz
źródło: images
  • 2
@GrubyKapitan taki pro tip kiedyś usłyszałem odnośnie wypinania się z SPD.
Wsiądź na rower w zwykłych adidasach, przejedź się kawałek, zatrzymaj się i zarejestruj którą nogę pierwszą stawiasz na ziemii. Na 99% za każdym razem używasz tej samej.
Wypinaj tą nogę podczas używania SPD :)
@Wycu91:Tak, wiem. Obejrzałem pewnie kilkanaście poradników na ten temat. Wszystko w głowie mam poukładane, ale czasem pamięć mięśniowa, po latach jeżdżenia na platformach, robi swoje ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯