Wpis z mikrobloga

Wbiłem 16 rank w star railu i moja ocena na tle genshina/honkaia 3 na tę chwilę jest taka:

Grafika: genshin > star rail > h3
Sterowanie: genshin > star rail > h3
Muzyka: genshin > h3 > star rail
Świat: genshin > star rail > h3
Story: h3 > genshin > star rail
Immersja: genshin > star rail > h3
Explore: genshin > star rail > h3
Postacie: genshin > h3 = star rail
GUI: genshin = star rail > h3
Dynamika: h3 > genshin > star rail
Poziom trudności: genshin = star rail > h3
Humor: star rail > h3 > genshin
Gacha: genshin = star rail > h3

Generalnie star rail to takie dziecko genshina i h3, które próbuje połączyć najlepsze cechy obydwu gier, no i trzeba przyznać, że efekt jest świetny, ale przez to, że gra się stara być takim "jack of all trades", to ciężko jej, w moim odczuciu, przebić się przez mistrzostwo genshina.

Jest otwarty świat, ale podzielony na zamknięte lokacje w stylu borderlandsa, co trochę psuje efekt. Lokacje są ładne ale małe i brakuie im czegoś, co trudno opisać słowami - duszy czy coś. Muzyka w poszczególnych lokacjach niby fajna, ale jakaś taka "generic" i trochę jakby niepasująca do otoczenia.

Sporo humorku o zabarwieniu sarkastycznym. Postaćki w więszości bardzo urocze i można się łatwo zakochać. Japoński dubling jak zawsze trzyma poziom. Graficznie bardzo fajnie, obraz jest ostry i kontrastowy, kolory żywe ale nie kłują w oczy, tekstury są w bardzo dużej rozdziałce, wygląda to dużo lepiej niż w h3, ale jednak genshin moim zdaniem zostaje królem immersji - w star railu mało jest opcji podziwiania natury i widoków, a w genshinie można sobie np. patrzeć na zachody słońca i inne takie.

Story na tę chwilę najsłabsze, ale to trudno oceniać przy tak świeżej gierce, więc można przymknąć oko. Storytelling trochę przytłaczający, bardzo dużo nowych terminów, dużo skondensowanej wiedzy, zdecydowanie najwyższa bariera wejścia, ale też nie ma tragedii. Genshin pod tym względem jest najbardziej przystępny, bo Paimon wszystko wyjaśnia; h3 zaczyna się dość chaotycznie, potem jest luz, ale ostatnie chaptery to mnóstwo pseudonaukowego bełkotu, niepotrzebnych metafor i wręcz metafor opisujących metafory - oby star rail nie poszedł w tę stronę, bo jest to bardzo męczące.

Gacha wygląda git, na tę chwilę nie ma parcia na wydawanie kasy, zobaczymy jak będzie w endgame - spodziewam się modelu "pay to simp" z genshina, który mi osobiście bardzo odpowiada, bo absolutnie nie czujesz, że jesteś w tyle grając za free.

Ugułem fajna gierka i jak się lubi animu i turówki, to polecam serdecznie.

Genshin: 9/10
Honkai Impact 3rd: 8/10
Honkai Star Rail: 8/10

#honkaiimpact #genshinimpact #honkaistarrail #gry #grypc
  • 4