Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich

Chciałbym nagłośnić sytuacje która wydarzyła się w Katowicach na ul. Bukszpanowej 19

Na osiedlu znajdują się dwa budynki pod jedna wspólnota mieszkaniową. W budynku którym mieszkam nr 19 znajdują się 4 mieszkania w drugim około 30.

Na jednym z corocznych zebrań wspólnoty firma zarządzająca osiedlem zaproponowała :
,,zamontowanie anteny na budynku jak się określili (nie wiedza jeszcze jak będzie wyglądać)
Antena ma znajdować się na budynku 19 i ma przynosić zyski dla wspólnoty w wysokości 1900 zł miesięcznie.

Wiec odbyło się głosowanie czy mieszkańcy zgadzają się na budowę konstrukcji.
Oczywiście budynek nr 19 został przegłosowany bo nie mamy żadnej siły przebicia z 4 głosami.

Ludzie zadecydowali z innego bloku że na naszym budynku ma powstać antena mimo tego że się na to nie zgodziliśmy.

Do uchwały nie został zawarty żaden projekt konstrukcji więc ludzie nie wiedzieli nawet za czym głosują, ale ma wpaść 1900 zł wiec w sumie nie ważne niech robią co chcą.

Bez projektu nawet nie ma jak zaskarżyć uchwały do sądu , bo nikt nie wiedział co ma powstać na dachu.

I nagle zaczęło się wiercenie na dachu i wylewanie betonu. Firma która to wykonywała powiedziała nam że trwa remont dachu. Akurat sąsiad obok miał problemy z cieknącym dachem, więc nikt się tym bardziej nie zainteresował. Prace trwały około 3 tygodnie i nagle w piątek późnym popołudniem urosła nam na dachu konstrukcja masztu GSM

Teraz uwaga
Wysokość samego masztu 16 metrów
Wysokość budynku około 12 metrów

W budynku nie da się mieszkać, każdy delikatny podmuch wiatru wywołuje bardzo głośne metaliczne dźwięki w stylu obijania balustrady balkonu np młotkiem we wszystkich mieszkaniach.

Byliśmy zmuszeni, więc do wyprowadzenia się ze swojego własnego mieszkania.
Modtaddictive - Witam wszystkich 

Chciałbym nagłośnić sytuacje która wydarzyła się w...

źródło: 039F2A78-46D5-47BE-A8D6-FFC5A0BFF16F

Pobierz
  • 137
@Modtaddictive: drugie pytanie, mierzyliście poziom hałasu? Nowe przepisy są trochę z dupy w tym względzie bo liczą średni hałas w przedziale czasowym i jak nie przekracza 45 dB to nic im nie zrobią.

W sumie ciekawe że taka konstrukcja powstała na dachu w tak niskim budynku. Kolejna rzecz to 1900 zł za takie coś wydaje się bardzo mało. 56 zł miesięcznie na mieszkanie.
Ja wale, kiedys czlowiek by to scierwo uwalilby sam kantowka.


@kjungst: Tylko kiedyś ludzie mieli w dupie własność i takie rzeczy przechodziły, przechodziły jeszcze kradzieże samochodów, telefonów i wszystkiego innego. Kraj się zmienił i już nie można robić co się chce.

Kilka takich akcji, jeszcze spalic sprzet gsm i firma sama sie zwija.


@kjungst: Tak samo nie można też podpalać. Zwłaszcza, że jak coś takiego zacznie się palić to zaraz
@rzuf22: nazywaj to sobie jak chcesz. staromodne rozwiazania działaja. A Ty proponujesz nowoczesne, pojsc do sadu, w ktorym bedziesz sie bujac 4 lata (albo wiecej) i nic nie osiagniesz.

Szkoda nawet tracic czasu na Ciebie, politycy robia co chca, zamykaja Cie w domu, ograniczaja twoje wolnosci. No ale wszystko zgodnie z prawem! To nie ma problemu! To kto ma sie za przeproszeniem buntowac?? We francji zamieszki i spalone auta, w Irlandii
@Modtaddictive Akurat wysokość masztu 16m przy wysokości budyniu 12m to jest pikuś.
Projektowałem maszt 30m na budynku 4m.
Jeśli naprawdę nie było projektu to możesz zgłosić to nadzoru budowlanego. Montaż konstrukcji antenowych na budynkach wymaga zgłoszenia robot budowlanych. Bez takiego zgłoszenia jest to samowola budowlana. Tylko, że musisz pamiętać, że dostaniecie jako wspólnota karę legalizacyjna, nie zarządca. Ale wtedy zostanie nałożony na was obowiązek przedstawienia projektu i okaże się, czy wszystko jest
@Modtaddictive: Ktoś w ogóle zadał pytanie na tym "głosowaniu" na co konkretnie mają iść te pieniądze? Bo to, że mają "przynosić zyski dla wspólnoty" równie dobrze może oznaczać to, że będą trafiać co miesiąc do kieszeni prezesa. I jak w tym kraju ma być lepiej, jak ludzie na każdym kroku dają się owijać jak dzieci...
@Modtaddictive: to jak u mnie - wspólnota złożona z 3 bloków, w moim bloku, niemal nad moim mieszkaniem (mam na ostatnim piętrze) jakiś gość uznał, że chce zamontować fotowoltaikę. Sam, dla siebie. I uwaga, nie głosuje tylko moja klatka, nie cały mój blok, tylko wszystkie trzy bloki. I jak się okazuje, NIKT kurna z tych bloków nie czytał, że ziom nie chce sobie foto na balkonie zawiesić, a kurna zamontować na