Wpis z mikrobloga

@Lujdziarski: A nie jesteś pewien czy czasami nie dmuchałeś mocno do środka? / miałeś moment kiedy brałeś pare zaciągnięć w krótkim okresie czasu?/ używałeś go w zimnym otoczeniu? Bo tak naprawde to jest setka różnych przyczyn i niektóre z nich są naturalne wynikające z fizyki a nie z faktu że pojemnik ci się #!$%@?. No chyba że liquid wypływa jak fontanna to wtedy bym się upewnił że grzałkę dobrze wsadziłeś.
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: Można ale w przypadku epapierosów istnieje efekt kondensacji i będziesz miał trochę liquidu który "wycieka" nie są to wielke ilości ale trzeba mieć to pod uwagą. Występuje to wtedy kiedy grzałka jeszcze odparowywuje jakieś tam ilości liquidu zanim się ostudzi ale odparowany liquid się kondensuje w środku pojemniczka i wycieka airflowami.
  • Odpowiedz
  • 0
@CabalEnjoyer: Ok, no niby rozumiem i niby tak tez się działo, tylko dzisiaj to on się raczje zepsuł, bo chwila moment i z niego się lało, może jakaś uszcelka puściła? Podejrzewam, ze to moja nieumiejętność korzystania z sprzętu się do tego przyczyniła, jak miałem pół zbiornika, to też go dotankowywałem, bo wyszedłem z założenia, ze nie chcę szybko zajechać grzałki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lujdziarski To nie jest normalne w tych czasach, chyba, że ten konkretny sprzęt tak ma (nie używałem go). Ja przepalam ze 20-30 ml dziennie, dolewam w dowolnym momencie, palę ciągiem i nie cieknie kompletnie nic. może jakieś mikroskopijne ilości się zbierają pod tankiem. Teraz używam voopoo drag 80, wcześniej aegis cerberus przez parę lat i też nie miałem tego problemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@DontCare: Może jakość liquidu? Sam nie wiem, miałem liquid frog chyba z żabki, to był pierwszy zbiornik dołączony do zestawu z tym e fajkiem. Zobaczymy, zamówie jutro 2 zbiorniki i zobaczymy, jak dalej tak będzie, to z tego rezygnuję
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: Przyciśnij zbiornik od góry i dołu może coś się poluzowało i sprawdź czy uszczelka na grzałce / w miejscu na grzałce jest dobrze ustawiona, i jak jest to włóż spowrotem grzałke i dociśnij dość mocno. No i po takim zabiegu to palić i obserwować. Jak dalej wyleje ci cały zbiornik no to masz wadliwy pojemnik/grzałke.
  • Odpowiedz
@Lujdziarski Ja robię sam, ale 70 vg/30 pg to dosyć standardowa proporcja z tego co kojarzę. Raczej podejrzewam, że coś jest nie tak z twoim egzemplarzem. Nie znam tego, to ciężko mi powiedzieć o co chodzi. Jak kupowałeś stacjonarnie to podejdź do sklepu, może coś podpowiedzą albo wymienią jeżeli jest wadliwy. Przyszła mi do głowy jeszcze jedna kwestia, nie wiem czy tak jest w twoim przypadku. Otwierając zbiornik w celu dolania liquidu
  • Odpowiedz
  • 0
@CabalEnjoyer: Wlałem p1 i też troche wyleciało, ale zbiornik chwile wcześniej wyczyściłem, wszystko docisnąłem , suszarą podgrzałem i na tą chwile jest ok, pale i nic nie leci, może też wina wodnistego olejku z żabki, ale raczej i tak zbiornik nowy będę kupować.
  • Odpowiedz
  • 0
@DontCare: Być może z tym ciśnieniem coś jest, teraz nie zalałem do końca i nic nie ścieka, docisnąłem jak kumpel w poscie napisał, pale dobre 5 minut i nic nie leci, ale zmieniłem liquid. Masz tak słodki liquid jak w jednorazówkach? Bo byłem w Polsce jakiś czas temu, spróbowałem i kozackie to było, ale słyszałem ze żeby taki efekt uzyskać, to trzeba olejki robić samemu. Chłop ewentualnie w vapeshopie może mi
  • Odpowiedz
@Lujdziarski Raz w życiu używałem jednorazówki jak zgubiłem swojego ćmika w uberze w sylwestra i nie wydaje mi się, żeby był lepszy niż do ogarnięcia z aromatu/premixu. Jak lubisz słodkie, deserowe to polecam dinner lady lemon tart (dosyć drogi), można taniej samemu, ale to już trochę zabawy. Są tańsze i też spoko ale ja od dłuższego czasu pale bez żadnych aromatów więc nie wiem co się teraz kupuje. Czy chłop w vape
  • Odpowiedz