Wpis z mikrobloga

Siema mirki, mam chorego psychicznie sąsiada który wybudował się na działce ogrodowej (w otoczeniu są głównie takie) i teraz wielce przeszkadzają mu ogniska robione raz na pół roku, wzywa policje która życzy nam dobrej zabawy bo nic złego nie robimy, były groźby. Z mojej strony często rozmawiałem z nim normalnie żeby wyjaśnić co mu przeszkadza, ale rozmowa z tym człowiekiem nie ma sensu. Sąsiedzi również nie mogą się nadziwić o co ci ludzie mają problem.

Chciałbym żebyście doradzili co jest najlepszym rozwiązaniem - gdzieś go zgłosić o uprzykrzanie życia? to stało się naprawdę chore
Jakiś pomysł na płot/zasłony które utrudnią nagrywanie, podglądanie?

#sasiad #problem #pytanie
  • 33
@bakafaka: rozróżniasz, głąbie, palenie śmieci od robienia ogniska na swojej działce? Bo coś Ci chyba w mózgu nie styka xD.
@Haram: Możesz jeszcze ogarnąć sobie sprawy związane z ochroną środowiska. Sąsiad ma na działce inwentarz? Ma kompost, albo jakiś obornik? Wiesz jaka kara grozi, jeśli nie jest wybetonowany od spodu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A uwierz, na pewno nie jest. W ogóle to jebnij sobie betonowy
@Haram znajdź na geoportalu numer działki, uzyskaj od miasta dokumenty domu, lub w księgach wieczystych i zobacz czy #!$%@? samowolki nie zrobił budowlanej, jak tak to masz dziada na widelcu xd


@naganiaczherculesa: na jakiej podstawie miasto da Ci jakiekolwiek dane na temat działki sąsiada? Uzasadniony interes prawny?

@Haram zadzwoń do PINBu (ewentualnie możesz złożyć donos, że samowola czy coś wg Ciebie), sprawdź MPZP (jeśli jest) i sprawdź czy mógł tam coś
@mpetrumnigrum: nie. Nie jest legalne. Jak komuś przeszkadza dym to ma prawo to zgłosić. Nawet nie wiesz jakie #!$%@?ące jest jak powiesisz pranie bo pogoda ładna a jakiś dziad musi punkt 13 palić ten syf. Ciężko mu do wieczora poczekac, z nikim te #!$%@? się nie liczą i dzwonienie na policję nie wzięło się z nikąd.
Nawet nie wiesz jakie #!$%@?ące jest jak powiesisz pranie bo pogoda ładna a jakiś dziad musi punkt 13 palić ten syf. Ciężko mu do wieczora poczekac, z nikim te #!$%@? się nie liczą i dzwonienie na policję nie wzięło się z nikąd


@bakafaka: na Ogródkach DZIALKOWYCH? A co ty tam pieżesz? Przecież tam się. Je mieszka i jest to zabronione.