Wpis z mikrobloga

witam. Mam pytanie jak wychodzi z dziedziczeniem spadku po kimś. wujek zmarł jakiś czas temu i rodzice mają 6 miesięcy by odrzucić spadek u notariusza potem dzieci itd. ale nie wiem czy jest sens to robić bo jak notariusz mówi ewentualne długi jak się odziedziczy to pokrywa się z tego co się dostaje na plus. rodzina nie odpowiada za więcej. nie wiem czy jest sens by wszyscy odrzucali. #prawo #spadek #pytanie. #pomocy.
  • 2
@kelso123: zalezy jaki majątek i jakie długi. Pokrywasz DO WYSOKOŚCI tego co dostaniesz a nie tylko z tego co dostaniesz wiec może wyjść tak ze dostaniesz np niesprzedawalna nieruchomość w okropnym stanie a wierzyciel wejdzie ci na cały twój majątek w tym twoje piękne nowe mieszkanie w centrum Warszawy lecz do wysokości wartości tej okropnej nieruchomości
@Adams_GA majątku raczej nie ma się co spodziewać bo mieszkanie miał komunalne, przepijał co miał, niczego się nie dorobił. wiem jedynie że za mieszkanie żądają teraz 1400 zł za ogrzewanie za cały rok dopłaty. o niczym innym nie wiemy ale mimo wszystko raczej pożyczek nie brał ani nic takiego, miał emeryturę a wcześniej pracę. okradali go nie raz koledzy i mało miał ale chyba nikt kredytu na niego nie wziął