Wpis z mikrobloga

Pytanie do młodych osób 20-25 lat. Pytam, bo ostatnio u mnie w robocie wywiązała się ciekawa dyskusja i jestem ciekaw wyników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy często bolą Cię plecy?

opcja a) w ogóle mnie nie bolą
opcja b) czasami trochę bolą, po całym dniu np.
opcja c) dość często bolą, biorę tabletkę czasami
opcja d) w sumie to codziennie bolą xD nie jest tragicznie, ale codziennie coś tam strzeli, chrupnie
opcja e) #!$%@?ą i to często, aż ciężko się schylić po coś

sorry za spam tagami, ale nie mam pomysłu, jak "złapać" więcej osób, a jestem ciekaw wyników

#warszawa #gdansk #poznan #lodz #krakow #wroclaw #szczecin #polska #heheszki #bydgoszcz #ciekawostki
Zimny-jak-lod - Pytanie do młodych osób 20-25 lat. Pytam, bo ostatnio u mnie w roboci...

źródło: Fix-lower-back-pain

Pobierz

Czy często bolą Cię plecy? pytanie do młodych osób 20-25 lat

  • opcja a 27.9% (95)
  • opcja b 45.3% (154)
  • opcja c 5.6% (19)
  • opcja d 12.1% (41)
  • opcja e 9.1% (31)

Oddanych głosów: 340

  • 11
@Zimny-jak-lod: hehe kiedyś jak skoczyłem po wino do piwnicy się schyliłem to mi coś tak jebło, że zacząłem myśleć, kiedy różowa zainteresuje się czemu tyle nie wracam i zejdzie do mnie xD. A tak zwykle to no bez dramy, jakieś max 3/10. Piguł nie brałem, bo te bez recepty na mnie nie działają, a tramadol tylko jest na receptę.
@Zimny-jak-lod: Jeśli ból pleców pojawia się u osób w wieku 25-30 lat to warto się zastanowić bardzo poważnie nad tym niż lekceważyć i szukać opinii innych na wykopach ( ͡° ͜ʖ ͡°) praca siedząca - ruch po pracy, a nie znów "odpoczynek" przy tv/netflixie czy innych komputerach i konsolach. Spanie na twardym materacu, a jak nie mamy możliwości zmiany to unikania leżenia na brzuchu. I najtrudniejsze... oduczyć
SeriousDude - @Zimny-jak-lod: Jeśli ból pleców pojawia się u osób w wieku 25-30 lat t...

źródło: comment_1645033636l3tgG71mo11VirYnaa6bIi

Pobierz
@Zimny-jak-lod: 34 lvl, w poprzedniej pracy gdzie dużo siedziałem i stałem, miałem bardzo czeste bóle pleców. Głównie między łopatkami i nad biodrami. Obecnie głównie siedzę, ale wróciłem na siłkę gdzie cwiczę te partie mięśni i jest wielokrotnie lepiej. Od czasu do czasu potrafi coś pobolewać ale to praktycznie nic w prównaniu do tego co było wcześniej.
@Zimny-jak-lod: mnie na bóle pomaga częsta zmiana pozycji - siedzę prosto, pogarbię się, przekrzywię się. Myślę, że żadna pozycja, utrzymywana przez cały czas, nei służy plecom. Nawet siedzenie prosto. Co godzinę staram się pochodzić 5minut. Oprócz tego, utrzymuję aktywność fizyczną, np. siłownia (nie tylko dźwiganie, ale też rozciąganie!), basen, rower itp.
Pomimo to, plecy mnie regularnie bolą. Chociaż może nie tyle bolą, co czuję się spięty z tyłu. Wtedy idę na