Wpis z mikrobloga

Co lepiej zrobić? w ciągu najbliższego roku zainwestować kolejne 50k PLN w akcje Tesli, czy tę kasę przeznaczyć na 1-2 miesięczną wycieczkę do USA, by w przyszłym roku zobaczyć start Starshipa, pozwiedzać Kenedy Space Center kilka innych rzeczy

#spacex #tesla #elonmusk #kosmos #samochodyelektryczne

Jak lepiej wydać 50k PLN?

  • akcje Tesli 41.1% (76)
  • 1-2 miesięczna wycieczka w temacie SpaceX/Nasa 58.9% (109)

Oddanych głosów: 185

  • 22
@In_thrust_we_trust: spora. W sensie, że zwykle nie śpię w hotelach po 5k PLN za dobę. A net worth? Hm... łącznie z nieruchomościami, powiedzmy 600-700k PLN. W samych akcjach Telsi 360k PLN (513 akcji). W tym roku planowałem odłożyć/zainwestować ok 80-90k PLN. Więc te 50k PLN pomniejszało by kwotę do zaoszczędzenia/zainwestowania.
myślę, że 50k PLN na wycieczce do USA luksusu nie zapewni na pewno :D


@anonimowy_programista: Zależy jak lubisz spędzać czas, ale biedy klepać też nie będziesz. Jak na odpoczynek od ,,tego wszystkiego" jak najbardziej powinieneś być zadowolony :)
@anonimowy_programista: Jedź se synek zobacz trochę tego amerykańskiego świata. Ja byłem w zeszłym roku w NYC, a i w tym chyba znowu się do stanów wybiorę. Inny świat.
Tesla tak w 2027 będzie po 2k$, więc nawet z tym co tam aktualnie masz włożone będzie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@anonimowy_programista: W akcje Tesli to tylko długoterminowo. Nie liczył bym na jakiś gigantyczny zysk w ciągu roku (cena/zysk) jest już mocno wyśrubowana (okolice ~50). Dopóki dużo nie zaczną zarabiać na cybertruck a potem "energy" to raczej nie podskoczy wysoko, no chyba że ludzie zdyskontują przyszłe zyski.

Z drugiej strony inflacja jest potężna i nie ma co trzymać kasy więc lepiej zainwestować w cokolwiek, zwłaszcza że waluta jest mocna więc kupowanie za
@anonimowy_programista: przy takim małym oprocentowaniu w sumie nie opłaca się nadpłacac kredytu tymi 50k.

Za 50k spokojnie pojedziesz do USA na 2 miechy. Tylko jak dla mnie to trochę marnowanie kasy, na jeddn wyjazd ;p ale to kwesria gustu, ja bym sobie za 50k zrobił rsczej trip złożony z kilku krajow (i kontynentów)

Edit: te 50k w przypadku wyjazdu to na Ciebie czy na rodzinę łącznie?
@anonimowy_programista robię taki trip w tym roku, od wybrzeża do wybrzeża, nastawiony właśnie na starty SpaceX (Starship byłby idealny ale zadowolę się F9) oraz F1 w LV.
Z wyliczeń wychodzi mi więcej niż 50k, ale to F1 jest po prostu bardzo drogie - bez tego na jedną osobę powinno spokojnie starczyć.
Jak planujesz zabrać rodzinę to jednak musisz przygotować większy zapas, bo czekanie na start po serii scrubów oznacza w tym wypadku