Wpis z mikrobloga

Jako że już nie jestem lekarzem to opowiem wam jak wyglądała moja praca w szpitalu na stażu.

O 8 przychodziłem do pracy i przez 7h wypełniałem papiery,ankiety,statystyki, numerowalem strony i drukowałem inne papiery. Kontakt z medycyną jakieś 15 minut na obchodzie i w trakcie wypisywania leków. Potem znowu dzwonienie i wypełnianie papierów. Łącznie 7k miesięcznie z dyżurami.

Szefowie rozni. Najczęściej mają cie w dupie i nawet nie chcą rozmawiać. Lekarze zajeci papierologią. Przez 5 msc. mój stan wiedzy po studiach znacznie zmalał. Regres był szybki. Z rzeczy praktycznych nie nauczyłem się niczego. Dużo dupogodzin do wysiedzenia na krześle. Na zabiegowkach co najwyżej Jako biologiczny hak. Nikt nie ma zamiaru niczego uczyć bo od tego są 60 letni specjaliści na kontraktach a 30 latek uważany jest za dzieciaka ktory musi swoje wycierpieć.
W specjalizacjach w ktorych mozna zarobic podejście mamy 100 na Pana miejsce i co nam Pan zrobisz. Szef może wszystko. Zachowanie jak w najuszexie.

6 lat zmarnowane

#medycyna #szpital #lekarze #zdrowie #edukacja #przegrywa
  • 27
  • Odpowiedz
@gracilis ludzie nie potrafia przejrzec na oczy, ze w wielu branzach jest beton, ktory nie pozwala innym dojsc do ich stautu, ktory zarezrwowany jest tylko dla nich i bliskich. Takie sytuacje zdarzaja sie nie tylko w branzy medycznej, ale i sadowej, samorzadowej, zwiazkowej, spoldzielczej. U mnie w okolicy lekarz dostaje 50 zl netto za wykonanie usg, a poszukuja kogos do poz, gdzie ma przyjac 4-5 osob na godzine za 200 brutto na
  • Odpowiedz
  • 11
@tekserew: wlasnie te limitu są jedynym co daje możliwość zdolny bo wygra konkurs na ograniczona ilość miejsc a bez limitów może kazdy czyli dla januszexu jakim jest szpital to nieograniczona liczba niewolnikow za gownostawke.

Pamiętaj. W medycynie nie liczy się jakośc ale czy ktoś ma pieczątkę
  • Odpowiedz
Nikt nie ma zamiaru niczego uczyć bo od tego są 60 letni specjaliści na kontraktach a 30 latek uważany jest za dzieciaka ktory musi swoje wycierpieć.


@gracilis: To jest zawsze najlepsze, aż nagle zmieniasz się w 40-50 latka, który nadal nic nie umie, bo nikt nie tylko nie pokazał jak coś zrobić, ale wręcz uniemożliwiał zrobienie czegokolwiek. Potem płacz staruchów i narzekanie na młodych.
  • Odpowiedz
@gracilis: Prawda jest taka, ze ten zawód nie jest dla każdego, ale każdy kto się na niego dostał i ma [---|---------] tyle mózgu i samozaparcia go prędzej czy później skończy i potem dochodzi do tego typu dramatów. Dlatego powinno się w Polsce wprowadzić coś na wzór niemieckiego dobrowolnego roku socjalnego gdzie można jako 18-latek pobiegać po szpitalu i zobaczyć co to ta cała medycyna i czy w ogóle chce ci sie
  • Odpowiedz
  • 0
@Lucider5: W sumie od sierpnia to będzie 6k netto bez dodatku który miałem ale tu nie chodzi o hajs a o to czy się w pracy rozwija czy pierdzi w stołek u udaje mądrego. Poszedłem do korpo, nauczyłem się rzeczy z analityki i mi z tym dobrze.
  • Odpowiedz