Wpis z mikrobloga

Ten Baćka z dzisiejszego nagrania przypomina mi deepfake'a Boczka i Pazdziocha z ostatniego odcinka Kiepskich, tyle że tutaj z wielo-wielo-wielokrotnie większym budżetem. Moim zdaniem robią nas w #!$%@? i prawdziwy Baćka leży w szpitalu.
Od samego początku jak zobaczyłem to nagranie zacząłem się zastanawiać, ale po wielokrotnym obejrzeniu już w ogóle jestem tego na 90% pewny.
Gdyby siedział tu sam Agroführer to bym raczej tego nie zauważył, ale dosłownie można sobie porównać wygląd Łukaszenki i żołnierza siedzącego dalej. Moim zdaniem jest różnica, gdzie Łukaszenka wygląda dosyć sztucznie. Poza tym nagranie jest w SD - gdyby było w wyższej rozdzielczości, sztuczność byłoby jeszcze bardziej widać. A wersja HD prawdopodobnie nie istnieje, nie znalazłem jej, co potęguje moje przypuszczenia.
No i dziwny, zachrypnięty głos - może tylko taki udało się wyciągnąć poprzez AI?
Możecie mówić że jestem #!$%@? ale według mnie coś tu jest nie tak.

#ukraina #bialorus #rosja #wojna #deepfake
  • 15
@Smarek37:

to albo figura woskowa, albo zdjęcie AI, albo typ jest już martwy.


łukaszenka nie jest martwy, gdyby był to po co mieliby robić coś takiego zamiast normalnie ogłosić śmierć? Przecież nie będą tego ciągnąć w nieskończoność. Jeśli to tu piszę jest prawdą to Łukaszenka obecnie leży w szpitalu, nie ma innej opcji.

Moim zdaniem zdjęcie jest niedorobionym deepfake'iem przypadkiem wysłanym do agencji prasowej, wpadką. To zdjęcie było na bełta.by i