Wpis z mikrobloga

@dexdorek91: dziwne ze w ogole pytasz o to Mirku, to jak cygan co do ciebie podchodzi i oferuje Rolexa... z 20m widac kto idzie i co ma w lapie. A widze ze masz najlepszy iOS to on nie bada domen w sms i nie sprawdza w bazach scamu i nie ostrzega uzytkownika? Zawiodlem sie.
Akurat do sprzedaży olx kupiłem specjalnie drugi starter i korzystam ze starej nokii w której nawet Wi-Fi nie ma wiec ios nie pomoże. szanuje wiedzę społeczności wykopu dlatego postanowiłem tutaj zapytać. Numer do CERT zapisałem sobie już w kontaktach…

Swoją droga dostałem kolejnego podejrzanego smsa. Wyglada to na bardzo dużą skale oszustw.
@dexdorek91: W sumie każdy kto coś wystawi, od razu dostaje takiego SMS'a. Jeśli go prze klikasz, wejdziesz na stronę prawdopodobnie wyglądającą na OLX, ale z innym adresem. Zazwyczaj będzie komunikat: odbierz pieniądze ze sprzedaży teraz! Podaj numer karty, datę, CVV a pieniądze będą w 5 min! A prawda jest taka że przekażesz dane karty przestępcom. Na kartę nie da się "wsadzić" pieniędzy. Można je jedynie wyprowadzić.
@dexdorek91: mam swoje konto, ma laska, ma moja mama - podajemy swoj numer. ZERO spamu tego typu a jak cos raz na pol roku tak ze nie pamietam nawet kiedy. Wiec nie wiem. W sumie prawde pisza kasa bedize w 5 minut ale u nich ( ͡º ͜ʖ͡º)