Wpis z mikrobloga

Zakup mieszkania z przedłużona wyprowadzka od pary która łączy dziecko brak związku formalnego, facet kupił już dom. Brakuje mu na remon dlatego sprzedaje mieszkanie, mam w akcie nakaz wydania mieszkania za 2 miesiące bez ludzi i bez rzeczy do czasu wydania ma płacić za rachunki i czynsz. Czy jeśli załóżmy zostawi mi swoją kobietę z dzieckiem w mieszkanku bo sie pokłócą a odpowiada prawnie za wydanie mieszkania bez ludzi to komornik przeniesie mu dziecko i partnerkę w miejsce które kupił (dziecko jest jego, oboje pracują, są zameldowani w nowym domu. Pytam bo za tydzień mam notariusza i boje się. W razie załóżmy tragedii ja jako właściciel starego domu na wsi mogę w razie czego wskazać lokal socjalny gdyby zostawił ta swoją kobietę z dzieckiem (miejscowość obok) fajne mieszkanie cena nie duża ale ryzyko jest wole dopytać #komornik #komornikstory #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
@#!$%@?: i dlatego pytasz na forum ze śmiesznymi obrazkami zamiast iść po poradę prawnika? Zanim ta sprawa by doszła do komornika to mina ze dwa lata
  • Odpowiedz
  • 0
@#!$%@? Sąd musi nadać klauzulę wykonalności na tym akcie zanim będzie można go założyć do komornika, ale faktycznie unikasz sprawy o eksmisję więc jest to korzystne.
Ryzyko w takich sprawach zawsze jest. Musisz sam je oszacować i wycenić.
  • Odpowiedz
  • 0
@soul: ale gdyby doszło do tego ze powiedzą mi ze nie wyprowadza się a będą mieć ten dom i meldunek w nim to komornik w takiej sytuacji przeprowadza takich lokatorów do takiego domu? Gdyby Ten dom sprzedali w między czasie to czy jako wlasciiel starego domu po dziadkach mogę wskazać lokal do wyprowadzki? Pytam u różnych źródeł u prawnika będę w poniedziałek, mieszalnie jest piękne i bardzo mi zależy. Ale tez
  • Odpowiedz
  • 0
@#!$%@? Tego typu umowy jak Twoja są dość częste. Sam jak sprzedawałem mieszkanie to też miałem dwójkę dzieci i urządzałem nowe mieszkanie więc nabywca czekał na moją przeprowadzkę 3 miesiące. Sprawdź sprzedającego tak dokładnie, jak tylko jesteś w stanie to zrobić i zdecyduj. Jeżeli to nie jest jakaś patologia z długami tylko normalni ludzie to moim zdaniem ryzyko jest niewielkie, ale jest.
Jeżeli chodzi o pomieszczenie tymczasowe to możesz wskazać swój drugi
  • Odpowiedz
  • 0
@soul: oboje pracują, to jest miejscowość obok drugi lokal w razie czego mam, chodzi tylko o to czy można takich ludzi prawnie wyrzucić może to trwać nawet 5 lat chodzi o to czy jest prawnie taka możliwość
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@? Oczywiście, że jest i w przypadku posiadania aktu notarialnego z poddaniem się egzekucji w zakresie wydania lokalu to nie jest kwestia 5 lat a raczej 4 miesięcy do max. 2 lat w niesprzyjających okolicznościach.
  • Odpowiedz
  • 0
@soul: dziękuje za informacje w poniedziałek jeszcze skonsultuje się z prawnikiem niech sporządzi umowę kupna. Jeśli w razie draki da się wyrzucić z dobra umowa takich ludzi to zaryzykuje. Ryzyko oceniam na 5% smierć tego faceta mogła by pokrzyżować wszystko bo on kupił dom a ta partnerka prawnie nic w nim nie ma łączy ich tylko dzieciak wiec tylko smierć tego faceta mogła by stworzyć ryzyko ze mi zostanie ktoś na
  • Odpowiedz